خیز اصلاح طلبان برای تصاحب کمیسیون‌های مهم مجلس دهم

ابوالفضل حسن بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تبریک به مناسبت انتخاب لاریجانی به عنوان رئیس مجلس دهم، بیان داشت: علی لاریجانی امروز و برای سومین بار متوالی در طول عمر حضور خود در سنگر قانونگذاری خانه ملت در حالی به عنوان رئیس انتخاب شد که تمام پیش بینی ها بر پیروزی او با۱۷۰رای نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی صحه می گذاشت.

وی افزود: نمایندگان مردم در مجلس دهم در مجموع به این جمع بندی رسیده اند که عزت و ثبات مجلس و خود نمایندگان در گرو این است که در خصوص رئیس و هیئت رئیسه مجلس تصمیم جدی بگیرند تا بتوانند پاسخگوی مجموعه مطالباتی که در دوران تبلیغات در حوزه های انتخابیه خود داشتند باشند.

آرایش مجلس دهم به سمت اصولگرایان است

نماینده دامغان در خانه ملت درباره آرایش سیاسی مجلس دهم، گفت: در حال حاضر فراکسیون های متعددی در مجلس دهم شکل گرفته است و تاکنون چهار فراکسیون در مجلس دهم فعال شده است و فراکسیون اصولگرایان با دارا بودن ۱۳۰رای از فراکسیون های پیشتاز در مجلس دهم است همچنین براساس ارزیابی های انجام شده بسیاری از نمایندگان مستقل ملت در مجلس دهم به این جمع بندی رسیدند که به فراکسیون اصولگرایان ملحق شوند.

حسن بیگی درباره اصلاح طلبان مجلس نیز، توضیح داد: فراکسیون اصلاحات یا امید در مجلس دهم تاکنون موفق به جذب ۱۰۵رای شده است و فراکسیون مستقل نیز ۵۰عضو را به خود اختصاص داده است و با این همه و براساس تصمیم گیری های نهایی، فراکسیون جدید تحت عنوان فراگیر که محصول ائتلاف اصولگرایان و مستقلان در مجلس دهم بوده نیز تشکیل شده که تاکنون ۱۷۵ عضو را جذب خود کرده است.

وی افزود: نمایندگان ملت در مجلس همواره به دنبال عزت کشور و عزت خودشان و جذب آراء مردم در دوره های بعدی هستند لذا برخی تجربیات مجالس پیشین به خصوص یادآوری تجربه تلخ مجلس ششم موجب می شود در تصمیم گیری ها به گونه ای عمل شود که عزت مجلس زیر سوال نرود.

حفظ فراکسیون اکثریت از ریاست مجلس مهم تر است

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حفظ قوت فراکسیون فراگیر از ریاست کمیسیون ها مهم تر است، گفت: برخی اعضای مستقل مجلس تمایل دارند تا در ترکیب هیئت رئیسه نقش اساسی و جدی داشته باشند و در این شرایط تعدادی از آنها پیش بینی می کنند که با پیوستن به فراکسیون امید، امیدی را برای کسب برخی کرسی های هیئت رئیسه به دست آورند و برخی دیگر نیز تصور دارند با جلب حمایت از سوی لاریجانی می توانند در این موقعیت توفیقی را برای خودشان رقم بزنند.

حسن بیگی افزود: از سوی اصولگرایان مجلس دهم که اکثریت آراء را کسب کرده اند نیز عده ای در تلاش هستند ترکیب هیئت رئیسه را نیز در اختیار داشته باشند، اما از آنجا که حفظ این ۱۷۵رای جذب شده به سود اصولگرایان ضرورت دارد، مصلحت ایجاب می کند اصولگرایان با تغییراتی در آراء خود مستقلان را هم در ترکیب هیئت رئیسه مدنظر قرار دهند تا از انشقاق و انشعاب احتمالی جلوگیری کرده و ترکیب فراکسیون فراگیر با قوت حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه اصلاح طلبان تلاش خود را برای در اختیار گرفتن چند کمیسیون مهم در مجلس دهم به کار گرفته اند، اظهار داشت: کمیسیون های برنامه و بودجه و محاسبات، امنیت ملی و سیاست خارجی، نفت و انرژی و عمران از جمله کمیسیون هایی هستند که اصلاح طلبان بیشترین تمایل را برای کسب اکثریت کرسی های آن اعلام کرده اند تا بتوانند هیئت رئیسه این کمیسیون ها را به دست بگیرند.

نماینده مردم دامغان در خانه ملت همچنین گفت: کمیسیون های امنیت ملی و سیاست خارجی به دلیل حفظ مصلحت نظام و هماهنگی قوا و به ویژه پیگیری فرمایشات مقام معظم رهبری در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی و همچنین کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات به دلیل مبحث مهم اقتصاد مقاومتی که مهمترین حرکت مجلس دهم خواهد بود باید در راس امور قرار گیرد.

حسن بیگی افزود: با توجه به اینکه مجموعه فراکسیون اصلاحات یا امید علی رغم اینکه در زبان و بیان تلاش می کند خود را طرفدار اقتصاد مقاومتی نشان دهد اعتقاد چندانی به این اصل مهم ندارند لذا این دو اصل مهم ایجاب می کند که حضور اصولگرایان و مستقل ها در این دو کمیسیون پررنگ تر باشد.

وی افزود: برای دست یابی به نتایج بهتر ضرورت دارد که اصولگرایان در مجلس دهم درست عمل کنند و نسبت به نمایندگان شهرستان ها و مناطق دوردست اعتنای بیشتری داشته و در تقسیم کمیسیون ها ائتلاف خوبی را با مستقلان در مجلس دهم صورت دهند تا فراکسیون فراگیر در مجلس دهم تقویت شود چون در طی یکماه گذشته تاکنون  جذب فراکسیون فراگیر در مجلس دهم رو به فزونی بوده است.

اولویت من عضویت در کمیسیون امنیت ملی است

نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس دهم با اشاره به تمایل حضور خود در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، گفت: در دوران انتخاباتی بنده از سوی هیچ یک از جریانات حمایت نشدم و همواره در سخنرانی های انتخاباتی ام در جمع مردم دامغان این را گفته ام که یک انقلابی رزمنده بسیجی اصولگرا، پیرو خط امام و رهبری و مقلد امام خامنه ای و افتخار می کنم که سرباز ولایت هستم و اصولگرایی را به سبک و استراتژی مقام معظم رهبری پذیرفته ام و به آن عمل خواهم کرد از سوی دیگر بنده نه به صورت مستقل و بلکه به صورت منفرد وارد صحنه انتخابات شدم، چون معتقدم شعار مستقل بودن یک کلام بیهوده است چون از لحاظ حقوقی چیزی به نام مستقل وجود ندارد.

حسن بیکی افزود: به دلایل متعدد و به خصوص تجربه حضور در جبه های دفاع مقدس و همچنین تحصیلات کارشناسی ارشد علوم سیاسی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را به عنوان اولویت نخست خود در مجلس دهم انتخاب می کنم که بتوانم خدمتی به ملت و کشورم داشته باشم و برای عضویت در هیئت رئیسه این کمیسیون نیز نامزد می شوم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خیز اصلاح طلبان برای تصاحب کمیسیون‌های مهم مجلس دهم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات