شرکت‌‌های تعاونی روستائی در استان گلستان حمایت می‌شوند

شرکت تعاونی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: با هدف بهبود اقتصاد و معیشت روستائیان شرکت‌های تعاونی روستائی در استان گلستان حمایت می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آزادشهر، قاسم سمیعی ظهر امروز در بازدید از شرکت‌های تعاونی درباره برنامه‌های بخش اقتصاد مقاومتی در روستاها اظهار داشت: طرح مشارکت روستائیان در فعالیت‌های اقتصادی با ارائه تسهیلات بانکی کم بهره از 750 میلیون تا 4 میلیارد تومان در روستاهای استان گلستان اجرا می‌‎شود.

وی افزود: با تشکیل شرکت تعاونی‌های روستایی تا 25 خانوار 750 میلیون و 50 خانوار یک میلیارد تومان و تا 200 خانوار تحت پوشش 4 میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد 3 درصد پرداخت می‌شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان تصریح کرد: از 200 خانوار بیشتر محدودیتی برای سقف تسهیلات نداریم و کارمزد این تسهیلات برای عشایر صفر درصد پیش‌بینی شده است.

سمیعی با اشاره به اینکه ظهور و بروز اقتصاد مقاومتی قطعا در روستا عینیت پیدا خواهد کرد گفت: تولیدات عمده محصولات روستایی که به شهر می‌آید حاصل دسترنج روستائیان است و مأموریت حوزه روستایی در بحث اقتصاد مقاومتی یک مأموریت بسیار حساسی است.

وی اظهار کرد: تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی مناسب همه ظرفیت‌های حوزه روستایی را بکار ببریم تا تولید محصولات کشاورزی و دامی افزایش پیدا کند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: امسال برخی از روستاهای استان گلستان را مطالعه موردی خواهیم کرد تا مقدمات کار فراهم شود و در آن ظرفیت‌های پنهان روستاها با استفاده از دانش بومی روستائیان شناسایی و ظرفیت‌سنجی شود.

سمیعی افزود: با این مطالعات یک فعالیت اقتصادی که خاص آن روستا و منطقه موردنظر باشد احصا می‌شود و به لحاظ اینکه توجیه فنی و اقتصادی داشته باشد به روستائیان پیشنهاد می‌شود بیایند و از این فرصت استفاده کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرکت‌‌های تعاونی روستائی در استان گلستان حمایت می‌شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات