شکست اصلاحات در انتخاب رئیس مجلس/ پزشکیان و دهقان نواب رئیس‌ موقت +عکس

گروه سیاسی مشرق- دومین جلسه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، صبح امروز با دستور کار انتخاب هیئت رئیسه موقت و همچنین نواب رئیس و دبیران مجلس آغاز شد.

در ابتدا، علی لاریجانی نماینده مردم قم در مجلس و همچنین محمدرضا عارف برای ریاست موقت مجلس، اعلام آمادگی کردند.

شکست اصلاحات در انتخاب رئیس مجلس/ پزشکیان و دهقان نواب رئیس‌ موقت +عکس

ریاست مجلس هم به اصولگرایان رسید

براین اساس، علی لاریجانی در  جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با 173 رأی  از مجموع 281 رأی مأخوذه به عنوان رئیس موقت مجلس دهم انتخاب شد.

عارف دیگر کاندیدا ریاست موقت توانست 103 رای را  به خود اختصاص دهد.

انتخابات نواب رئیس در حال برگزاری

در ادامه جلسه، منتخبانی که کاندیدای نواب رئیسی موقت مجلس دهم بودند، اسامی خود را به هیأت رئیسه سنی مجلس اعلام کردند.

بر این اساس، محمدرضا حاجی‌بابایی، علی مطهری، مسعود پزشکیان و محمد دهقان کاندیدای تصدی نواب رئیس موقت مجلس دهم شدند.

رأی‌گیری برای انتخاب 2 نایب رئیس موقت مجلس دهم هم‌اکنون در حال برگزاری است.

دبیران مجلس انتخاب می‌شوند

منتخبان مجلس دهم پس از انتخاب نواب رئیس موقت‌، وارد انتخاب دبیران (منشی‌ها) و کارپردازان (ناظران) هیأت رئیسه موقت مجلس شدند.

عبدالرضا هاشم‌زائی رئیس سنی مجلس در زمان انتخاب دبیران هیأت رئیسه از منتخبان داوطلب برای تصدی این پست خواست تا نام خود را به هیأت رئیسه سنی اعلام کنند که بر این اساس علی سبحانی‌فر، عبدالکریم حسین‌زاده، محمدعلی وکیلی، سیدفرید موسوی، سهیلا جلودارزاده، حسین امیری‌خامکانی، احمد امیرآبادی‌فراهانی، غلامرضا کاتب، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، اکبر رنجبرزاده، عباس پاپی‌زاده و سیدناصر موسوی‌لارگانی برای تصدی دبیری هیأت رئیسه موقت مجلس دهم کاندیدا شدند.

در حال حاضر رأی‌گیری از نمایندگان پارلمان برای انتخاب دبیران هیأت رئیسه موقت در حال برگزاری است.

09:04 تبریک عارف به لاریجانی

محمدرضا عارف منتخب مردم تهران رقیب علی لاریجانی در این انتخاب بود که پس از اعلام نتیجه شمارش آرا و برگزیده شدن لاریجانی، محمدرضا عارف از صندلی خود برخواست و با حضور در کنار لاریجانی این انتخاب را به وی تبریک گفت.

عارف ضمن مصافحه و دیده‌بوسی این انتخاب را به علی لاریجانی تبریک گفت.

همچنین جمع گسترده‌ای از منتخبین از جمله منتخبین مردم تهران نیز در کنار صندلی لاریجانی حضور یافتند و برگزیده شدن لاریجانی در انتخابات رئیس موقت مجلس را به وی تبریک گفتند.

ریاست مجلس هم به اصولگرایان رسید/ انتخاب نواب رئیس در حال برگزاری

 09:15 کاندیداهای ناظر هیئت رئیسه مشخص شدند

پس از اعلام رئیس سنی مجلس دهم برای ثبت‌نام داوطلبین تصدی کارپردازی (ناظری) هیأت رئیسه، بهروز نعمتی، مجید ناصری‌نژاد، محمد عاشوری‌تازیانی، محمدقسیم عثمانی، پروانه مافی و عبدالرضا هاشم‌زائی برای تصدی ناظران (کارپردازان) هیأت رئیسه مجلس دهم داوطلب شدند.

هیأت رئیسه مجلس 3 ناظر یا کارپرداز دارد که این 6 نفر از دو فراکسیون ولایت و امید برای تصدی این مسئولیت کاندیدا شده‌اند.

شکست اصلاحات در انتخاب رئیس مجلس/ پزشکیان و دهقان نواب رئیس‌ موقت +عکس
تبریک نمایندگان به علی لاریجانی

09:30شکست اصلاحات در انتخاب رئیس مجلس/ پزشکیان و دهقان نواب رئیس‌ موقت +عکس پزشکیان و دهقان نواب رئیس‌مجلس شدند

در این جلسه پس از انتخاب علی لاریجانی به عنوان رئیس موقت مجلس نهم با 173 رأی، ‌حمیدرضا حاجی بابایی، محمد دهقان، علی مطهری و مسعود پزشکیان به عنوان کاندیدا تصدی نواب رئیس شدند.

پس از رأی‌گیری، از مجموع 279 رأی مأخوذه، مسعود پزشکیان با 154 رأی و محمد دهقان با136 رأی به ترتیب به عنوان نائب رئیس موقت اول و نائب رئیس موقت دوم مجلس دهم انتخاب شدند.

مجلس دهم  پس از انتخاب نواب رئیس موقت‌، وارد انتخاب دبیران و کارپردازان هیئت رئیسه موقت مجلس دهم خواهد شد.

پس از بررسی اعتبار نامه دوم سوم منتخبان، هیئت رئیسه دائم مجلس دهم برای مدت یکسال انتخاب می‌شود.

10:16 ناظران هیئت رئیسه موقت مجلس دهم انتخاب شدند + اسامی

 اسامی زیر به‌عنوان ناظران هیئت‌رئیسه موقت مجلس انتخاب شدند که به‌این‌ترتیب است: بهروز نعمتی با 175 رأی، محمد آشوری تازیانی 168 رأی، عثمانی با 138 رأی.

بر اساس این گزاش، کاندیداهای ناظری هیئت‌رئیسه مجلس بهروز نعمتی، پروانه مافی، محمد آشوری تازیانی، مجید ناصری نژاد، محمدقسیم عثمانی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی بودند.

پس از بررسی اعتبارنامه دو سوم منتخبان، هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم برای مدت یکسال انتخاب می‌شود.

شکست اصلاحات در انتخاب رئیس مجلس/ پزشکیان و دهقان نواب رئیس‌ موقت +عکس

10:21 صدرنشینان بهارستان سوگند یاد کردند

مراسم تحلیف اعضای هیأت رئیسه موقت مجلس دهم برگزار شد و منتخبان سوگند یاد کردند.

انتخابات هیأت رئیسه موقت دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دستور کار دومین نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان قرار داشت که طی آن‌ ‌علی لاریجانی به عنوان رئیس، مسعود پزشکیان و محمد دهقان به عنوان نواب اول و دوم، غلامرضا کاتب، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، اکبر رنجبرزاده، عبدالکریم حسین‌زاده، سیدناصر موسوی‌لارگانی و احمد امیرآبادی‌فراهانی به عنوان دبیر ‌و بهروز نعمتی، آشوری‌تازیانی و محمدقسیم عثمانی به عنوان ‌ناظران هیأت رئیسه جدید مجلس انتخاب شدند.

پس از برگزاری انتخابات هیأت رئیسه، مراسم تحلیف 12 عضو این هیأت ‌طبق آیین‌نامه داخلی برگزار شد و اعضای منتخب متن ذیل را قرائت و سوگند یاد کردند:

«من به عنوان عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در برابر قرآن مجید به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که حداکثر توان خود را برای اجرای آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با مراعات بی‌طرفی کامل در انجام وظایف به کار گیرم و از هر گونه اقدام مخالف آئین‌نامه اجتناب نمایم».

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شکست اصلاحات در انتخاب رئیس مجلس/ پزشکیان و دهقان نواب رئیس‌ موقت +عکس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات