کارشکنی عربستان در امر حج ناشی از روابط خاص با اسرائیل است

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل: کارشکنی های عربستان سعودی و سیاسی کردن قضیه حج امری است که حضور زائران ایرانی در حج تمتع سال ۹۵ را با مشکلات زیادی مواجه کرده است و از دیگر سو ضعف مدیریتی عربستان در اداره و سازماندهی امور حج و حوادثی نظیر منا و غیره که سال های گذشته نیز سبب از دست رفتن جان زائران کشورهای مختلف شد، موضوع دیگری است که قابل تامل و نیازمند بررسی از سوی کشورهای اسلامی است.

«غلام حر شبیری» امام جماعت لندن در خصوص مدیریت عربستان بر مناسک حج و اینکه چرا این کشور مدیریت حج را سیاسی کرده به خبرنگار مهر گفت: دولت سعودی از سالهای متمادی کار شکنی های زیادی در امر حج انجام دادہ است.

وی در ادامه تصریح کرد: دولت ریاض به خاطر داشتن سیاست های خاص دولت و عقائد مخصوص تعامل خاصی با دولت ایران و همچنین با پیروان اهل بیت(ع) دارد.

امام جماعت لندن در ادامه یادآور شد: دولت سعودی روابط خود را با رژیم اسرائیل شروع نمودہ و برای خوشنودی اربابان خود روابط خود را با دولت ایران سست نمودہ است.

امام جماعت لندن در خصوص راهکار مقابله با سیاسی کردن مدیریت حج از سوی عربستان توسط کشورهای اسلامی نیز تصریح کرد: دولت سعودی صلاحیت ادارہ حج را ندارد و در سال های گذشته مدیریت ناقص ریاض باعث کشته شدن صدها نفر شد.

وی در ادامه افزود: تنها فاجعه منا در سال گذشته که جان هزاران نفر از حجاج را گرفت نشان می دهد که دولت سعودی صلاحیت ادارہ حج را از دست دادہ است و کشور های اسلامی همه باید به فکر ادارہ حج باشند و کمیته ای متشکل کشورهای مختلف برای سازماندهی و اداره امور حج تشکیل دادہ شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارشکنی عربستان در امر حج ناشی از روابط خاص با اسرائیل است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات