حقوق مدیرعامل تامین اجتماعی چه قدر است؟

نام سازمان تامین اجتماعی تا همین سه سال پیش با عباراتی چون سوءاستفاده مالی و سیاسی کاری گره خورده بود و نمایندگان مجلس تحقیق و تفحص از این سازمان را در دستورکار قرار داده بودند و هنوز پرونده رسیدگی به تخلفات بزرگ مدیران سابق این سازمان روی میز قوه قضائیه باز است.

به گزارش نامه نیوز، نام سازمان تامین اجتماعی تا همین سه سال پیش با عباراتی چون سوءاستفاده مالی و سیاسی کاری گره خورده بود و نمایندگان مجلس تحقیق و تفحص از این سازمان را در دستورکار قرار داده بودند و هنوز پرونده رسیدگی به تخلفات بزرگ مدیران سابق این سازمان روی میز قوه قضائیه باز است.

با روی کار آمدن دولت یازدهم، این بار مدیری از بدنه تامین اجتماعی برای هدایت سکان این سازمان متلاطم انتخاب شد و توانست آن را به ساحل امن برساند. مدیری که سابقه خدمت بیش از 20 ساله را در سازمان تامین اجتماعی در کارنامه‌ کاری‌اش دارد و خود را فرزند جهاددانشگاهی می‌داند و می‌گوید از 22 سالگی وارد جهادانشگاهی شدم و اولین حقوقی که از جهاد گرفتم 2000 تومان بود.

پس از گذشت 30 ماه از حضور سیدتقی نوربخش بر مسند مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی با او درباره موضوع جنجالی این روزها به گفت‌وگو نشستیم.

سید تقی نوربخش، در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر دریافت حقوق‌های نامتعارف از سوی مدیران دولتی، ضمن تأکید بر پاکدستی مدیران دولت تدبیر و امید، اظهار کرد: سه سال گذشته این مباحث درحول و حوش سازمان تامین اجتماعی نیز مطرح بود. متاسفانه تامین اجتماعی پیش از این دوران، سازمان پرحاشیه‌ای بود و این موضوعات از افکار عمومی پنهان نمانده‌اند.

نباید اجازه داد آب در دل مستمری‌بگیران تکان بخورد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اتخاذ استراتژی آرامش در سازمان تامین اجتماعی و اینکه نباید اجازه داد آب در دل مستمری‌بگیران تکان بخورد، گفت: به هرحال باید انرژی‌مان را برای حل مشکلات مردم بگذاریم.

نوربخش افزود: باید توجه داشت که در هر دستگاهی قواعد و مقررات قانونی برای پرداخت حقوق مدیران و کارکنان وجود دارد که تابع تصمیم مراجع ذیصلاح نظیر مجامع شرکت‌ها، هیات های امنا و... است. در تامین اجتماعی نیز طبق آیین‌نامه سازمان، هیات امنا مسوولیت مربوط را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در دولت گذشته در نوع پرداخت‌ها و مسائل مالی، مشکلاتی در سازمان تامین اجتماعی وجود داشت، گفت: صور دیگری از پرداخت‌ها نظیر دریافت وام‌های مختلف و استفاده از برخی تسهیلات و امکانات هم وجود داشت و بخشی از مدیران در کنار دریافت حقوق از این مزایا و تسهیلات نیز به صورت ویژه استفاده می‌کردند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه « در گزارش تحقیق و تفحص مجلس در سال 92 حقوق مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی 12 میلیون تومان اعلام شد، در حال حاضر و پس از سه سال، حقوق مدیرعامل سازمان چقدر است؟» گفت: مرجع تعیین حقوق، هیات امناست و در مقابل کارکرد افراد پرداخت می‌شود. سازمان تامین اجتماعی از معدود سازمان‌های درآمد- هزینه‌ای و با گردش مالی سالیانه حدود 100 هزار میلیارد تومان است و قواعدی برای پرداخت دارد که برهمین اساس حقوقی برای مدیرعاملش تعیین شده است.

نوربخش با بیان اینکه از هیچ کدام از مزایای سازمان تامین اجتماعی چون خانه سازمانی، وام، اضافه کار و... استفاده نکرده‌ام، اظهار کرد: همان حقوقی را دریافت می‌کنم که قبل از مدیرعاملی به عنوان یک پزشک همکار سازمان، دریافت می‌کردم.

نوربخش ادامه داد: در سال 92 نامه‌ای به وزیر رفاه نوشتم و به ایشان اعلام کردم علی‌رغم اینکه به جبران زحمات مدیران اصالت می‌دهم، اما در سازمانی که حداقل مستمری‌ها 650 هزار تومان است جایز نمی‌دانم که 12 میلیون تومان حقوق بگیرم. اکنون حدود 30 ماه است که تنها یک سوم حقوقم را دریافت می‌کنم و دوسوم مابقی را داوطلبانه دریافت نکرده‌ام.

نوربخش همچنین در پاسخ به اینکه چندی پیش نیز فیش حقوقی یکی از معاونان سازمان‌های بیمه ای منتشر شد گفت: این فیش حقوقی مربوط به معاون سازمان تامین اجتماعی نبود. معاونان سازمان مطابق آنچه قانون تعیین کرده است حقوق دریافت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: همانند سایر دستگاه‌ها در سازمان تامین‌اجتماعی نیز عناوین مختلفی چون کارانه، بهره‌وری و... در فیش حقوقی وجود دارد که همگی طبق آیین‌نامه مصوب هیات امنا کاملا شفاف است و مبتنی بر عملکرد و کارکرد افراد پرداخت می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که حتی یک ریال به هیچ کدام از معاونان تامین اجتماعی بیش از آنچه ضوابط تعیین کرده پرداخت نمی‌شود.

نوربخش با بیان اینکه از هیچ کدام از مزایای سازمان تامین اجتماعی چون خانه سازمانی، وام، اضافه کار و... استفاده نکرده‌ام، تصریح کرد: همان حقوقی را دریافت می‌کنم که قبل از مدیرعاملی به عنوان یک پزشک همکار سازمان، دریافت می‌کردم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه نه عضو هیات مدیره شرکتی هستم و نه سهامی در جایی دارم، گفت: فلوشیپ جراحی هستم و حتی به علت مشغله‌ای که در سازمان دارم نمی‌توانم به حرفه تخصصی‌ام به شکل حداقلی بپردازم و مطبم را تقریبا تعطیل کرده‌ام.

حقوق مدیران نباید از 10 برابر حداقل حقوق و دستمزد همان سال بیشتر باشد

نوربخش درباره حقوق دریافتی مدیران شرکت‌های تابعه این سازمان نیز گفت: شرکت‌ها طبق قانون، مجامع و هیات مدیره‌هایی دارند که حقوق‌شان را معین می‌کنند. ماده 82 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مطرح کرده که حقوق مدیران نباید از 10 برابر حداقل حقوق و دستمزد همان سال بیشتر باشد.

وی تاکید کرد: البته به عنوان یک کارشناس ضمن احترام به قانون معتقدم که این روش تناسب لازم را با اصل بهره‌وری حداکثری در واحدهای صنعتی و تجاری ندارد و نیازمند اصلاح از طریق مجاری قانونی است.

بازنگری در نحوه تعیین حقوق مدیران به نفع کشور است مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در وضعیت کنونی میان پرداخت به مدیران شرکتی که گردش مالی 30 هزار میلیارد تومانی دارد با شرکتی که گردش مالی یک میلیارد تومانی دارد تفاوتی نیست و این رویه، تناسب در پرداخت را مخدوش می‌کند گفت: از سوی دیگر این مساله واقعیت دارد که حقوق‌های بالایی به مدیران بخش خصوصی پرداخت می‌شود و متاسفانه این نابرابری می تواند به انتقال مدیران از بخش دولتی به بخش خصوصی منجر شود. نوربخش افزود: با این اوصاف بازنگری در نحوه تعیین حقوق مدیران دستگاه‌های دولتی و عمومی به نفع کشور است.

نوربخش با بیان اینکه دولت دکتر روحانی، دولتی پاکدست است و مدیرانی که در آن کار می‌کنند از حداکثر سلامت برخوردار هستند، گفت: ورود به مسائل شخصی افراد و انتشار فیش‌های حقوقی در سایت‌ها کار صوابی نیست. تریبون‌های عمومی مرجع مناسبی برای رسیدگی و داوری قطعی در این گونه امورکه ابعاد تخصصی دارند نیستند، البته از پیگیری حقوقی و کارشناسی در این باره باید استقبال کرد.

منبع: ایسنا برچسب ها: حقوق ، تامین اجتماعی ، مدیر عامل چندرسانه‌ای سلفی‌های یک کودک با سرداران سپاه/ عکس تصویری از مسی بر پشت تاکسی!/ عکس اکران فیلم گاوخونی پس از ۱۲ سال/ عکس دست نوشته ای جدید از احمدی نژاد/ عکس شهاب حسینی، الهام حمیدی و ستاره اسکندری در ختم همسر شهید بابایی/ عکس تصویری از جشن تولد عابدزاده به میزبانی علی دایی تبریک عارف به لاریجانی/ عکس فست فود عابدزاده!/ کاریکاتور نظر شمانام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید های ورزشی بازیکن تراکتورسازی به پرسپولیس نزدیک شد گاف بزرگ پرسپوليس در جذب بازيكن جديد! بن بست در جذب پورعلی گنجی و خلیل زاده؛ مذاکره پرسپولیس با جلال حسینی/نظر باشگاه است یا برانکو؟! مدافع پرسپولیس، ناراضی از رفتن به سپاهان جشن تولد گرفتن دايي براي كسي كه از پرسپوليس اخراجش كرده بود! پرسپوليس رقيب انصاري را جذب كرد مخالفت با حضور ستاره هاي سايپا و سپاهان در پرسپوليس چرا با اعتبار من بازی می کنید؟/ در لیست مازاد پرسپولیس نیستم ستاره پرسپوليس در ليگ انگليس! اعلام فهرست تیم‌ملی برای بازی با مقدونیه و قرقیزستان/ كاپيتان نيست! پربازدید های کل اخبار رقبای احتمالی حسن روحانی در سال 96 خنده‌های شیلا خداداد در دورهمی مدیری/ عکس اصولگراها دست به دامن‌محبوبيت‌سردار شهاب حسینی، الهام حمیدی و ستاره اسکندری در ختم همسر شهید بابایی/ عکس بن بست در جذب پورعلی گنجی و خلیل زاده؛ مذاکره پرسپولیس با جلال حسینی/نظر باشگاه است یا برانکو؟! تبریک عارف به لاریجانی/ عکس تصویری از جشن تولد عابدزاده به میزبانی علی دایی دست نوشته ای جدید از احمدی نژاد/ عکس تحلیل حسین نجابت از پیروزی لاریجانی بر عارف/ ریاست لاریجانی قابل پیش بینی بود/ اصلاح‌طلبان بخاطر جوی که راه انداختند پیروز انتخابات شدند رای محمدرضا عارف به خودش/ عکس پربازدید ها پربحث ترین عناوین شروط لازم برای عدم وابستگی به نفت با 10 میلیون تومان چه خودرویی می توان خرید هک تایید شد، هکر داعشی نبود! رکوردشکنی دلار ادامه‌دار شد انتقادات تند ترامپ: اوباما ۵ تریلیون دلار را هدر داد هشت ایراد توکلی به قراردادهای جدید نفتی افت 162 واحدی شاخص بورس آغاز پرداخت بدهی نفتی مشتری هندی به ایران قیمت انواع خودروهای داخلی حقوق مدیرعامل تامین اجتماعی چه قدر است؟ بدترین‌ رخدادهای اقتصادی در ٨سال دولت احمدی‌نژاد  (۱ نظر) نگاهی به اجاره بها ویلا در شمال کشور در عید نوروز/ یک شب لوکس نشینی در ساحل دریای خزر 2 میلیون تومان!+ جدول  (۱ نظر) جزئیات حذف یارانه پردرآمدها  (۱ نظر) افزایش 2078 تومانی دلار دولتی در 10 سال/ ارز تک نرخی می‌شود؟  (۱ نظر) افزایش قیمت لبنیات پرمصرف از اول دی‌ماه  (۱ نظر) ادامه پرداخت یارانه نقدی و تبعاتی که برای اقتصاد به همراه دارد/ درآمدهای نفتی در خدمت پرداخت یارانه‌ها  (۱ نظر) افزایش ۱۱ تا ۱۵ درصدی دستمزد کارگران در سال ۹۵ قوت گرفت  (۱ نظ

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حقوق مدیرعامل تامین اجتماعی چه قدر است؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات