آغاز آخرین مرحله از انتخابات شورای شهر لبنان

 به گزارش مشرق، به نقل از رسانه‌های لبنان، انتخابات شورای شهر و شهرداری‌ها در استان‌های شمالی لبنان از ساعتی پیش در مراکز رأی‌گیری آغاز شده است. این مرحله چهارمین و آخرین مرحله برگزاری این انتخابات در مناطق مختلف لبنان است.

آمار نشان می‌دهد که تعداد رأی‌دهندگان در دو استان شمالی لبنان 580095 نفر و در عکار 269910 نفر است. در این انتخابات 5976 نامزد در 273 شهر و روستا برای ورود به شورای شهر اعلام آمادگی کرده‌اند و 1553 نفر نیز خواستار رسیدن به شهرداری 740 مرکز هستند.

در شهر طرابلس 80 نامزد برای رسیدن به کرسی‌های شورای شهر که تعداد آن 24 کرسی است، رقابت می‌کنند. رقابت اصلی در این شهر بین لیست حمایت شده از طریق اشرف ریفی وزیر مستعفی لبنان با لیست مشترک حزب المستقبل و الکرامة و جمعیت المشاریع و جماعت اسلامی است.

نجیب میقاتی نخست وزیر سابق لبنان پیش‌بینی کرده که در شهر المینا لیست مورد حمایت گروه‌های سیاسی به ریاست عبدالقادر علم الدین بتواند 21 کرسی شورای شهر را در اختیار بگیرد. لیستی مورد حمایت اشرف ریفی در این شهر نیز وارد رقابت های انتخاباتی شده است.

در قلمون که در بخش جنوبی طرابلس قرار دارد و از لحاظ اداری وابسته به این شهر است، باید در جریان این انتخابات 15 عضو شورای شهر تعیین شوند. در البداوی رقابت شدیدی بین نامزدها وجود دارد تا 18 عضو راه یافته به شورای شهر انتخاب شوند.

انتخابات شوراهای شهر در لبنان در چهار مرحله و در چهار هفته متوالی به شرح زیر برگزار شد. در مرحله اول که یکشنبه سه هفته پیش برگزار شد، انتخابات در استان های بیروت ،بقاع شامل بعلبک ، هرمل، بریتال و زحله و عرسال انجام گرفت. در مرحله دوم مردم استان جبل لبنان به پای صندوق های رأی رفتند. در سومین مرحله که یکشنبه هفته گذشته انجام گرفت، استان های جنوب و نبطیه شاهد انتخابات خواهند بود و در مرحله چهارم که امروز یکشنبه انجام می شود، استان های شمالی، طرابلس و عکار رأی گیری خود را انجام می دهند. لیست مشترک حزب‌الله لبنان با جنبش امل که در برخی مناطق با مشارکت جریان آزاد ملی همراه بوده، در سه مرحله سابق اکثریت کرسی‌های شورای شهر در بیشتر مناطق کشور را به خود اختصاص داده است، اما در انتخابات شمال لبنان حضور فعالی ندارد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز آخرین مرحله از انتخابات شورای شهر لبنان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات