معاون وزیر امور خارجه پرتغال با ظریف دیدار کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، جرج کوستا اولیویرا معاون وزیر امور خارجه پرتغال که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد.

 ظریف در این دیدار تصریح کرد: زمینه گسترش مناسبات بین پرتغال و جمهوری اسلامی ایران فراهم است و گسترش آموزش زبان فارسی در پرتغال می تواند یکی از راه های توسعه روابط باشد .

وی افزود: بنیاد سعدی مسئولیت گسترش آموزش زبان فارسی در خارج از ایران را برعهده دارد و می تواند در این رابطه فعال شود .

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین توسعه جهانگردی و گردشگری را از زمینه های مستعد برای گسترش روابط ارزیابی کرد.

 ظریف تاکید کرد: در حوزه اقتصادی ،حل مسائل بانکی از موضوعات مورد توجه است و علاوه برگام های کنونی، انتظار داریم اقدامات بیشتری در این رابطه صورت پذیرد وشرکت ها و بانک ها بتوانند به راحتی فعالیت خود در ارتباط با ایران را از سر گیرند.

جرج کوستا اولیویرا  معاون وزیر امور خارجه پرتغال نیز برگسترش آموزش زبان های دو کشور در کشور مقابل تاکید کرد و علاقه مندی پرتغال برای حضور شرکت های این کشور در ایران را خاطر نشان ساخت.

معاون وزیر امور خارجه پرتغال اضافه کرد: پرتغال و جمهوری اسلامی ایران می توانند در زمینه های مختلفی با هم همکاری نمایند و اکنون زمان عینیت  بخشیدن به این ظرفیت ها می باشد .

 

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر امور خارجه پرتغال با ظریف دیدار کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات