میانگین حقوق فرهنگیان چقدر است؟

میانگین حقوق فرهنگیان چقدر است؟به گزارش مشرق، در پی انتشار گفت‌وگویی با معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش با عنوان «افزایش 67 درصدی میانگین حقوق فرهنگیان مربوط به نیروهای ستادی است/ رتبه‌بندی معلمان ناقص اجرا شده است»، معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، توضیحاتی را ارائه کرد:
 
چنانچه میانگین حقوق فرهنگیان را در آبان ماه سال 1394 با شهریور ماه سال 1392 مقایسه کنیم، مشاهده می‌شود که میانگین حقوق و مزایای فرهنگیان بر اساس فهرست پرداختی از سوی خزانه‌داری کل از مبلغ 12 میلیون و 565 هزار ریال در شهریورماه سال 1392 به مبلغ 21 میلیون و 75 هزار ریال در آبان‌ماه سال 1394 رسیده و این میزان افزایش 67.7 درصد رشد را نشان می‌دهد.
 
ارقام فوق‌الذکر موضوع تشکیک در صحت محاسبات را به طور کامل برطرف می‌نماید، ضمن اینکه افزایش مزبور در حالی ایجاد شده است که ضریب جدول حقوق کارکنان دولت که همه ساله توسط هیأت وزیران تصویب و ابلاغ می‌شود، در سال 1393 نسبت به سال 1392 معادل 20 درصد و در سال 1394 نسبت به سال 1393 معادل 14 درصد رشد داشته است.
 
مقایسه رشد میانگین حقوق فرهنگیان با سایر کارکنان دولت نشان می‌دهد که در بخش حقوق و مزایای فرهنگیان، افزایش بیشتری اعمال شده و بخش عمده آن مربوط به اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان است که از مهرماه سال گذشته اجرایی شده است. این اقدامات تأکیدی است بر اینکه دولت تدبیر و امید به تأمین معیشت فرهنگیان محترم توجه ویژه‌ای دارد.
 
خاطرنشان می‌سازد برخلاف ادعای نویسنده محترم درصد افزایش مذکور مربوط به حقوق و مزایای دریافتی فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش است و اختصاصی به نیروهای ستادی ندارد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «میانگین حقوق فرهنگیان چقدر است؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات