تبرئه مبلغ سلفی مصری از اتهام تحقیر ادیان و توهین به پیامبر (ص)

به گزارش «شیعه نیوز»، دادگاهی در مصر روز شنبه «محمد حسان»، مبلغ سلفی مشهور را از اتهام توهین به ادیان، گسترش افکار افراط گرایانه و لطمه زدن به وحدت ملی و صلح اجتماعی تبرئه کرده و فرد ساکی را نیز به پرداخت هزینه های محاکمه و دستمزد وکلا ملزم ساخت.

این در حالی است که حسان همانند پنج جلسه پیشین دادگاه که در جریان آنها اظهارات فرد شاکی شنیده شد و فیلم های همراه شکایت نامه نیز مورد بررسی قرار گرفت، در جلسه اعلام رای نیز حضور نیافت و حکم دادگاه به صورت غیابی اعلام شد.

بر اساس این گزارش، فرد شاکی در دادخواست خود علیه حسان، با اشاره به سخنان این مبلغ سلفی در یکی از برنامه های تلویزیونی درباره داستان ازدواج پیامبر اکرم (ص) با حضرت خدیجه، وی را به توهین به دین مبین اسلام متهم کرده بود.

فرد شاکی در این باره مدعی شده بود که حسان در برنامه تلویزیونی خود گفته: پدر حضرت خدیجه به دلیل آن که رسول الله(صلی الله علیه و آله) یتیم بود، با ازدواج آنها مخالفت می کرد، به همین دلیل نیز حضرت خدیجه غذا و نوشیدنی آماده کرده و پدر خود و شماری از مردم قریش را دعوت کرد، آنها نیز آن قدر خوردند و نوشیدند تا این که مست شدند و در این هنگام خدیجه به پدرش گفت که محمد (صلی الله علیه و آله) از وی خواستگاری می کند و خواست که آنها را به ازدواج یکدیگر درآورد، پدر نیز همین کار را کرد.

شاکی حسان در ادامه دادخواست خود تاکید کرده بود که محتوای این فیلم تحقیر و اهانت به ادیان و توهین به دین مبین اسلام و رسول الله (صلی الله علیه و آله) است و این مسئله را نیز رد کرده بود که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) در مجلس خمر ازدواج کرده و ازدواج ایشان با حضرت خدیجه نیز با فریب و نیرنگ صورت گرفته باشد.

فرد شاکی همچنین خواستار اجرای بند ۹۸ قانون مجازات مصر در حق این مبلغ سلفی شده بود که بر اساس آن، فرد متهم به تبلیغ افکار افراط گرایانه با هدف فتنه انگیزی، تحقیر و اهانت ادیان آسمانی و مذاهب آن و یا لطمه زدن به وحدت ملی و صلح اجتماعی، به تحمل شش ماه تا پنج سال زندان و پرداخت جریمه ۵۰۰ تا هزار پوند مصر محکوم می شود.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تبرئه مبلغ سلفی مصری از اتهام تحقیر ادیان و توهین به پیامبر (ص)» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات