کرسی‌های هیات رئیسه موقت مجلس دهم ؛ 9 صندلی سهم فراکسیون ولایت و سه صندلی سهم فراکسیون امید

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا - انتخابات هیات رئیسه موقت مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه) در دومین جلسه مجلس دهم برگزار شد و در این بین منتخبان به علی لاریجانی نامزد فراکسیون ولایت مجلس رأی دادند.
همچنین منتخبان، مسعود پزشکیان نامزد فراکسیون امید و محمد دهقانی نامزد فراکسیون ولایت را به‌عنوان نواب اول و دوم هیات رئیسه موقت مجلس دهم انتخاب کردند.
این در حالی است که منتخبان مجلس دهم، پنج کرسی دبیری موقت مجلس دهم را به اعضای فراکسیون ولایت مجلس دادند و تنها یک کرسی دبیری هیات رئیسه موقت به اعضای فراکسیون امید مجلس رسید.
غلامرضا کاتب، احمد امیرآبادی، اکبر رنجبرزاده، امیرحسین قاضی‌زاده و ناصر موسوی لارگانی پنج نامزدی بودند که به عنوان دبیر به هیات رییسه مجلس راه یافتند و عبدالکریم حسین‌زاده تنها نامزد فراکسیون امید است که توانست دبیر هیات رییسه موقت مجلس دهم شود.
همچنین از سه ناظری که به‌عنوان ناظر موقت مجلس دهم انتخاب شد، دو نفر نامزد فراکسیون ولایت و یک ناظر نامزد فراکسیون امید بودند.
محمد قسیم عثمانی از سوی فراکسیون امید و محمد آشوری تازیانی و بهروز نعمتی عضو فراکسیون ولایت مجلس موفق به کسب سه کرسی ناظرین مجلس دهم شدند البته این در حالی است که بهروز نعمتی در انتخابات مجلس دهم به‌عنوان نامزد فهرست امید از تهران نامزد شده بود ولی در جلسات فراکسیون ولایت حضور یافت و از سوی این فراکسیون به‌عنوان نامزد به مجلس معرفی شد.
در نهایت از 12 نامزدی که به هیات رئیسه موقت مجلس راه یافتند، 9 منتخب از فراکسیون ولایت و سه منتخب از فراکسیون امید هستند.
سیام ** 9121 ** 3053 ** 1336

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کرسی‌های هیات رئیسه موقت مجلس دهم ؛ 9 صندلی سهم فراکسیون ولایت و سه صندلی سهم فراکسیون امید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات