اتمام پروژه های نیمه تمام با سفر رئیس جمهوری محقق می شود

ابراهیم صفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در آذربایجان غربی پروژه های نیمه تمام و یا راکد بی شماری وجود دارد که بسیاری از آنها از دولتهای گذاشته به یادگار مانده و حضور کاروان تدبیر و امید می تواند راه پایان و اتمام این پروژه ها را ترسیم کند.
وی اظهار کرد: ناتمام ماندن این پروژه ها به علت های مختلف تبعات ناخوشایندی به دنبال داشته و ضربات بزرگی بر توسعه استان زده است.
مشاور شهردار ارومیه بیان کرد: راکد ماندن این واحدهای تولیدی استان را از قطار توسعه بازداشته و بر تعداد بیکاران استان افزوده و به نرخ رشد بیکاری شتاب بیشتری بخشیده است و بر همین اساس حضور دولت تدبیر و امید در استان و مشاهده این مشکلات می تواند امیدوار کننده باشد.
وی بیان کرد: واحدهای تولیدی راکد و نیمه تمام استان توجه ویژه دولت تدبیر و امید را می طلبد.
مشاور امور عمرانی شهردار ارومیه اضافه کرد: چالشهای موجود در حوزه های مختلف از کشاورزی گرفته تا صنعت و از صنعت تا بهداشت و درمان و سایر حوزه ها قدمتی دیرینه دارد و به عبارتی این استان سالهای متمادی است که از بودجه و اعتبار مناسب بهره مند نبوده و نتوانسته همگام با استانهای دیگر حرکت کند بنابراین کالبد شکافی و بررسی مشکلات هر یک از حوزه ها توسط دولت تدبیر و امید می تواند برنامه ای منسجم برای نجات این حوزه ها تدوین کند.
صفری با بیان اینکه کشاورزی استان همچنان دچار موانع و مشکلات متعدد است، گفت: به رغم این که زیربنای اقتصاد استان کشاورزی است، اما هر سال محصولات تولیدی کشاورزان بدون خریدار مانده و کشاورزان نمی توانند بازار مناسبی برای محصولات خود پیدا کرده و درآمد مطلوبی کسب کنند و بر همین اساس حضور وزرای دولت در این زمینه نیز می تواند راهگشا باشد.
وی افزایش بیکاری را مقوله دیگری خواند که در این سفر باید بیش از هر چیز مورد توجه دولتمردان قرار گیرد چرا که ببشترین قشر بیکاران استان را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.
به گزارش ایرنا، روز دوشنبه دهم و سه سه شنبه یازدهم خردادماه در جریان بیست و هشتمین دور سفرهای استانی، کاروان دولت تدبیر و امید وارد استان آذربایجان غربی می شود.
8135/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اتمام پروژه های نیمه تمام با سفر رئیس جمهوری محقق می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات