کتابخانه ها نهاد فرهنگی شعر و ادبیات در متن جامعه هستند

به گزارش ایرنا، گلشن شیرمحمدی روز یکشنبه در نشست هم اندیشی نویسندگان و شعرا فردیسی در کتابخانه علامه امینی فردیس برگزار شد، افزود: برگزاری نشست های نقد و بررسی کتاب و کلاس های کانون ادبی به تنهایی کافی نبوده و باید در جهت اشاعه ی فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی به فکر برگزاری کلاس های متنوع تر و پربارتر در تمامی حوزه شعر و ادبیات باشیم.
وی افزود: به منظور تبیین سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی در سال خواندن و منسجم کردن کلاس های کانون ادبی همانند شاهنامه خوانی، حافظ خوانی و مثنوی خوانی در قالب برنامه های کانون ادبی، جلسه هم اندیشی نویسندگان و شعرا شهرستان فردیس در کتابخانه ی علامه امینی برگزار شد.
وی اظهار کرد: این نشست با هدف استفاده از خرد جمعی در خصوص برگزاری هر چه بهتر و بیشتر برنامه های مختلف کانون ادبی در کتابخانه عمومی علامه امینی فردیس برگزار شد، در این هم اندیشی به برگزاری هرچه بهتر و بیشتر فعالیت های ادبی در کتابخانه ها و ارتقاء هرچه بیشتر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و اهمیت به خواندن در سال ملی خواندن تاکید شد.
وی در بخش دیگری از سخنان هدف از برگزاری این نشست را تبیین سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی در سال خواندن، منسجم کردن کلاس های کانون ادبی همانند شاهنامه خوانی، حافظ خوانی و مثنوی خوانی در قالب برنامه های کانون ادبی و برگزاری جلسات نقد کتاب از نویسندگان فردیسی با حضور اساتید مربوطه و متخصص و برگزاری کلاس شاهنامه خوانی ویژه کودکان و نوجوانان در کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: برای امسال برگزاری کلاس نثرنویسی درجهت تقویت آن برای تمامی نویسندگان و مشتاقانان این حوزه و دعوت از اهل قلم برای برگزاری طرح کتاب ماه و نشست کتاب خوان تخصصی شعرا، نویسندگان و هنرمندان فرهیخته شهرستان فردیس را در برنامه های کاری خود داریم.
7417/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کتابخانه ها نهاد فرهنگی شعر و ادبیات در متن جامعه هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات