پاکستان، فردا میزبان پانزدهمین اجلاس وزیران علوم و فناوری سازمان همکاری اسلامی

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم افتتاح رسمی این اجلاس عصر دوشنبه با میزبانی 'رانا تنویر حسین' وزیر علوم و فناوری پاکستان برگزار خواهد شد و اجلاس در روزهای سه شنبه و چهارشنبه به کار خود ادامه خواهد داد.
همچنین در حاشیه این اجلاس، سی و یکمین نشست کمیته اجرایی علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی در اسلام آباد برگزار خواهد شد.
'وحید احمدی' معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران، سرپرستی هیات ایرانی در این اجلاس را برعهده خواهد داشت. 'مجید متقی طلب' رئیس پارک علم و فناوری گیلان و 'سید محمد مهدی هادوی' رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی نیز در این اجلاس شرکت خواهند کرد.
'برنامه عملی ده ساله دوم (1025-2016) علم و فناوری کشورهای اسلام' از جمله مهم ترین موضوع هایی است که در اجلاس یاد شده مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت. این موضوع قرار است در اجلاس آتی سران در قزاقستان مورد بررسی نهایی و تصویب قرار گیرد.
قرار بود پاکستان سال گذشته میزبان اجلاس سران کامستک باشد اما به دلیل وجود شرایط خاص در این کشور از جمله مسائل امنیتی، اسلام آباد دو بار تاریخ برگزاری این نشست را به تعویق انداخت و در نهایت، امتیاز میزبانی اجلاس سران کامستک به قزاقستان واگذار شد.
بررسی و مرور فعالیت های کامستک و نهادهای زیر مجموعه آن، بررسی برنامه و بودجه ، گزارش کشورهای عضو درخصوص دستاوردهای آموزش عالی و علوم و فناوری و انتخاب اعضای جدید کمیته اجرایی از دیگرموارد دستور کار اجلاس اسلام آباد است.
جمهوری اسلامی ایران از سال 1389 تاکنون عضو کمیته اجرایی کامستک بوده است.
شرکت کنندگان در این اجلاس، سه شنبه هفته جاری در ضیافت شام ممنون حسین رئیس جمهوری پاکستان شرکت خواهند کرد.
آساق**1723

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پاکستان، فردا میزبان پانزدهمین اجلاس وزیران علوم و فناوری سازمان همکاری اسلامی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات