راه نجات آب، واگذاری مدیریت آن به تشکل های مردمی است

به گزارش ایرنا، محمد حاج رسولی ها روز یکشنبه در اولین گردهمایی توانمندسازی تشکل های مردم نهاد برای احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در کرج با بیان این که وضعیت نامناسب آب و صیانت از سفره های زیرزمینی از چالش های کشور است، افزود: اگر به این موضوع توجه نشود خسارت جبران ناپذیری به دنبال دارد.
وی ادامه داد: یکی از راهکارهای مقابله با این بحران، طرح احیا و تعادل بخشی سفره های زیرزمینی است.
حاج رسولی ها گفت: این بحث مهم طرح های مختلف شامل بخش های سازه ای و غیرسازه ای را دربر دارد، در بخش غیرسازه ای از مهمترین اقدامات اطلاع رسانی و استفاده از ظرفیت تشکل های مردم نهاد در صیانت از آب های زیرزمینی است.
وی اظهارکرد: در 2 سال اخیر تشکل های مردم نهاد در بخش فعالیت های خوبی داشته اند و امروز تشکل ها نقش بزرگی در مدیریت آب ایفا می کنند، چنانچه در زاینده رود بخشی از بستر رودخانه از دخل و تصرف آزادسازی و حریم آن با اقدام خودجوش تشکل مردم نهاد شرق این رودخانه صیانت شد.
مشاوزیر نیرو بیان کرد: تشکل مردم نهاد شرق رودخانه زاینده رود بدون آنکه مساله و حاشیه اجتماعی داشته باشد با حمایت های معنوی و فنی دولت توانست در این بخش گام های موثری بردارد.
حاج رسولی ها گفت: در مباحث بهره برداری توسط تشکل های مردم نهاد نیز تجارب خوبی داریم که تعدادی از سوی بخش دولتی حمایت می شدند اما تاثیرات بسزایی در این زمینه داشتند.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران گفت: باید آنچه در توان است درحمایت از تشکل ها به کار بگیریم که این صورت می توانیم موضوع آب را مدیریت کنیم.
این مسئول بیان داشت : با توجه به نامگذاری امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل، صیانت از آب های زیر زمینی محور اصلی اقدامات وزارت نیرو است.
8029/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه نجات آب، واگذاری مدیریت آن به تشکل های مردمی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات