میزان محبوبیت نخست وزیر فرانسه به پایین ترین سطح رسید

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، این نخستین بار از سال 2014 میلادی و آغاز نخست وزیری والس است که میزان محبوبیت وی تا این حد پایین آمده است.
در بحبوحه ناآرامی های اجتماعی، اعتصاب و اعتراض به لایحه اصلاح قانون کار فرانسه، محبوبیت والس در میان حزب سوسیالیست با 3 درصد کاهش به 59 درصد رسیده است. نظر مثبت افکار عمومی به وی نیز در میان هواداران حزب چپ با 13 درصد کاهش فقط به 8 درصد رسیده است.
برخی رسانه های فرانسوی نتیجه این نظرسنجی را با عنوان «سقوط آزاد» محبوبیت والس منتشر کرده اند.
این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که میزان محبوبیت «فرانسوآ اولاند» رئیس جمهوری فرانسه بدون تغییر 19 درصد است. محبوبیت اولاند در میان هواداران حزبش (حزب سوسیالیست) با 1 درصد افزایش به 57 درصد رسیده است. این میزان در میان هواداران احزاب چپ گرا به استثنای حزب سوسیالیست با 6 درصد سقوط به 16 درصد رسیده است.
در فضای پرتنش این روزهای فرانسه و اعترض هایی که همچنان ادامه دارد، محبوبیت «ژان لوک ملانشون» رهبر «حزب چپ» نیز با 3 درصد افزایش به 23 درصد رسیده است.
نظرسنجی موسسه «ب و آ» نشان می دهد: هر چند که میزان محبوبیت «آلن ژوپه» نخست وزیر اسبق فرانسه با 4 درصد کاهش به 46 درصد رسیده است اما وی هنوز محبوب ترین چهره سیاسی فرانسه محسوب می شود.
در فهرست محبوب ترین ها، پس از ژوپه که هم اکنون شهردار «بوردو» است و یکی از نامزدهای احتمالی حزب «جمهوریخواهان» برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2017 فرانسه محسوب می شود، به ترتیب «امانوئل ماکرون» وزیر اقتصاد با محبوبیت 45 درصدی، «فرانسوآ بایرو» با محبوبیت 33 درصدی و «برونو لو مر» که میزان محبوبیتش با 4 درصد کاهش به 32 درصد رسیده است، قرار دارند. لو مر یکی از رقیبان ژوپه برای نامزدی حزب جمهوریخواهان محسوب می شود.
«نیکلا سارکوزی» رئیس جمهوری سابق فرانسه از حزب جمهوری خواهان، بیشترین افزایش محبوبیت را در این نظرسنجی از آن خود کرده است. میزان اقبال هواداران احزاب راست و میانه به وی با 8 درصد افزایش به 44 درصد رسیده است. محبوبیت او در میان هواداران حزبش نیز با 10 درصد افزایش به 63 درصد رسیده است. با این حال او هنوز با آلن ژوپه که میزان محبوبیتش در گروه یاد شده با کاهش 2 و 7 درصدی، 69 درصد اعلام شده است؛ فاصله دارد.
انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان برای مشخص شدن نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه، قرار است روزهای 20 و 27 نوامبر (30 آبان و 7 آذر) برگزار شود.
مراحل اول و دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به ترتیب در روزهای 23 آوریل و 7 مه 2017 (3 و 17 اردیبهشت 96) برگزار خواهد شد.
این نظرسنجی به صورت تلفنی و اینترنتی در روزهای 23 و 24 مه (3 و 4 خرداد) و در جامعه آماری یک هزار و 348 فرانسوی بالای 18 سال صورت گرفته است.
اروپام ** 9053**1485**1517

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «میزان محبوبیت نخست وزیر فرانسه به پایین ترین سطح رسید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات