ایراندوست: متاسفانه در فوتبال ما هر زمان که برگردی چیزی را از دست نمی‌دهی


مریم ایراندوست مدعی است که در دو سال حضورِ عرب عامری در فدراسیون فوتبال، یک بار هم با او صحبت نکرده است.
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال بانوان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایسنا، با بیان اینکه طی دو سال حضورِ عرب عامری در فدراسیون فوتبال یک بار نیز با او صحبت نکرده است، افزود: احترام زیادی برای عرب عامری قائل هستم چرا که فعالیت در ورزش سخت و دشوار است، ولی در مدت زمان دو سال حضور او در فدراسیون فوتبال حتی یک بار با او ملاقات نداشته ام و از مربیان لیگ برتر دعوت نشد تا جلسه ای با حضور عرب عامری تشکیل شود.
در ادامه ایراندوست به خروج خود از تیم ملی اشاره کرد و افزود: از زمان خروج از تیم ملی تا به امروز فدراسیون هیچ صحبتی با من نداشته، حتی در حد یک جلسه تا از تجربیات چند ساله من که کمکی برای فوتبال می توانست باشد استفاده کند.
وی در پاسخ به این سوال که بهتر نبود مشکلات خود را با فدراسیون و شخص عرب عامری مطرح می کردید؟ گفت: با توجه به خصوصیات اخلاقی که دارم تا از من دعوت نشود سرزده به جایی نمی روم. فکر نمی کنم که مقصر من باشم.
ایراندوست با اشاره به هزینه های پرداختی فدراسیون برای او ادامه داد: زمانی که 28 سال سن داشتم به کلاس های متعددی از جمله مالزی، المپیک سنگاپور و بسیاری کشور های دیگر اعزام شدم. تجربه سفر به بیشتر از 15 کشور داشته‌ام؛ تجربیاتی که به لطف فدراسیون و انگیزه و پشتکار خود به دست آورده ام، تجربیاتی که می توانست به فوتبال بانوان کمک کند ولی ترجیح داده شد از دوستان دیگر استفاده کنند.
او در پاسخ به این سوال که عرب عامری در جلسه نواب رئیس بیان کرده از او در سیستم جدید استفاده خواهد شد، چه پاسخی دارد بیان داشت: در هر زمان که از من همکاری فکری خواسته شود حتما به او مشاوره خواهم داد ولی من از عرب عامری شناختی ندارم و تا به حال با او جلسه ای نداشته ام.
سرمربی سابق تیم ملی که به تازگی با انتشار نامه ای از دنیای فوتبال خداحافظی کرده است تصریح داشت: من از جنس فوتبال هستم. با توجه به شرایط موجود، بانوان نمی‌توانند در استادیوم ها حضور داشته باشند ولی من زمانی که نوزاد دو- سه ماهه بودم به همراه مادرم در استادیوم تختی حضور داشتم و از همان دوران کودکی فوتبال را حس کرده ام. همیشه با فوتبال بوده ام. شاید در حال حاضر فوتبال بازی نکنم و فعالیت مربیگری نیز نداشته باشم ولی مطمئن باشید که با فوتبال خود را مشغول خواهم کرد حال با خواندن مطالب سایت ها و روزنامه ها یا با نگاه کردن به برنامه های نود، شب های فوتبالی، پخش زنده مسابقات فوتبال و... مطمئن باشید برای من چیزی تغییر نخواهد کرد.
ایراندوست دلیل خداحافظی خود از دنیای فوتیال را اینگونه تشریح کرد: در یک جمله نمی توان دلیل را بیان کرد، متنی که منتشر کردم گویای همه چیز است. شاید احساس کردم خداحافظی من تلنگری برای دیگران باشد که بیشتر اهمیت دهند. خیلی نمی خواهم انتقاد کنم و راه دیگران را طی کنم چرا که انتقاد کردن شرایط را وخیم تر می کند. در یک سال گذشته بارها تصمیم به خداحافطی داشتم، مسائلی پیش آمد که دلم شکسته شد ولی نخواستم تیم را رها کنم و بازیکنانم را تنها بگذارم تا از حیثیت تیم دفاع کنم. فعالیت خود را ادامه دادم، ولی دیگر تصمیم به خداحافظی گرفتم. حداقل به یک تا دو سال ریکاوری نیاز دارم تا سختی های 14 سال حضور در فوتبال را پشت سر بگذارم و استراحتی داشته باشم. البته بسیار خوشحال هستم که به هدف و هر آنچه که در فوتبال می خواستم دست یافتم.
او در ادامه گفت: اگر از بی مهری مسئولین بخواهم بگویم شاید بسیاری بگویند ورزش بانوان همین است، اگر بخواهم بگویم خودم کم آورده ام اینگونه نیست چون من مبارزه طلب هستم و فرقی نمی کند در مقابل من چه کسی ایستاده است. به دنبال هدف و حق تیمم خواهم رفت اما احساس کردم شاید با رفتنم توجه مسئوولین را به تیم و بازیکنان ملوان بیشتر جلب کنم چرا که در این چند سال اخیر در دو – سه ماه ابتدای سال با هزینه شخصی و اعتبار نام خود تیم را تشکیل می دادم. کنار رفتم بلکه مسئولین متوجه شوند. شاید من آنها را بد عادت کرده ام.
سرمربی تیم ملوان با بیان اینکه باید به بازیکنان بها داده شود خاطر نشان کرد: دو حالت وجود دارد یا خواستار حضور تیم در لیگ برتر هستند که شجاعانه باید پای حرف خود بایستند و تا پایان به وعده ها و قول ها عمل کنند نه اینکه به صرف حضور ایراندوست فعالیتی نداشته باشند تا ایراندوست یک تنه همه چیز را مدیریت کند. حالت دوم نیز اینکه با صراحت اعلام کنند تیم نمی خواهند. نباید ترسو بود.
وی در پاسخ به این سوال که فوتبال بانوان به تجربه افرادی همچون او نیاز دارد گفت: اگر تجربه ما گران بها بود از ما بهینه استفاده می شد.او با خنده گفت: نگران نباشید. قطعا من تنها مربی ایران نیستم و مربیان خوبی در حال پرورش هستند.
ایراندوست تیم ملوان را به نفس شهر تشبیه کرد و ادامه داد: تیم ملوان منحل نخواهد شد. ملوان یعنی نفس، نمی گویم عشق چون عشق را می توان ترک کرد ولی نفس را هرگز. تیم ملوان نفس شهر است و شهر بدون ملوان خفه خواهد شد، پس بعید می دانم تیم ملوان منحل شود ولی اینکه چطور و به چه صورت می خواهند ادامه فعالیت داشته باشند هیات مدیره و باشگاه باید تصمیم گیری کنند.
ایراندوست با نام بردن از آتوسا حجازی، خاطر نشان کرد: زمانی که فوتبال را به همراه آتوسا حجازی و تعداد اندکی از دوستان آغاز کردیم، حجازی در ابتدا فوتبال را کنار گذاشت و پس از 12 سال که مجدد به فوتبال بازگشت چیزی را از دست نداد، متاسفانه در فوتبال ما هر زمان که برگردی چیزی را از دست نخواهی داد و ما به جای پیشرفت رو به پسرفت هستیم.
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال بانوان عدم مدیریت و برنامه ریزی را دلیل وجود مشکلات در ورزش بانوان دانست و اظهار داشت: مشکلات مالی چه کم چه بسیار همیشه وجود دارد اما در بخش ورزش بانوان انگیزه و احترام حرف اول و آخر را می زند. پول نباشد ولی انگیزه و احترام وجود داشته باشد، این باور وجود داشته باشد که فعالیت بانوان زیر ذره‌بین است و باورشان دارند باعث می‌شود به مسائل مالی فکر نکنند و به فعالیت خود ادامه دهند. حال تصور کنید مشکلات مالی وجود داشته باشد و در کنار آن احترام نیز وجود نداشته باشد. این مسائل باعث دلسردی می‌شود.
مریم ایراندوست در پایان گفت: در کل عدم برنامه‌ریزی باعث مشکلات به وجود آمده چه در بخش بانوان و چه در بخش مردان است. یک برنامه ریزی بلند مدت پنج ساله صورت می‌گیرد و سپس با یک تغییر و تحول همه چیز را تغییر می‌دهند.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایراندوست: متاسفانه در فوتبال ما هر زمان که برگردی چیزی را از دست نمی‌دهی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات