شربیانی: بیرانوند نتوانست نظر کادر فنی تیم ملی را جلب کند/پتانسیل قهرمانی آسیا را داریم


سرپرست تیم ‌ملی کشتی فرنگی جوانان گفت: محمد بیرانوند به دلیل این که نتوانست نظر کادر فنی تیم ملی را در تورنمنت باکو جلب کند، علی‌رغم قهرمانی در مسابقات انتخابی تیم ملی، نامش در لیست نفرات ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا قرار نگرفت.
مهدی شربیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره عدم انتخاب محمد بیرانوند، فرنگی کار وزن 96 کیلوگرم جوانان ایران برای حضور در ر‌قا‌بت‌های قهرمانی آسیا با وجود این که این کشتی‌گیر در مسابقات انتخابی تیم ‌ملی موفق به کسب عنوان قهرمانی شده است، اظها‌ر کرد: درست است که او در مسابقات انتخابی موفق به کسب عنوان قهرمانی شد، اما به صرف این که یک کشتی‌گیر در ر‌قا‌بت‌های انتخابی به قهرمانی برسد، نمی توانیم او را برای حضور در مسابقات آسیایی یا جهانی انتخاب کنیم،‌ بلکه یکی از ملاک‌های مهم ما چگونگی عملکرد کشتی‌گیر‌ان در مسابقات برون مرزی است.
سرپرست تیم ‌ملی کشتی فرنگی جوانان با اشاره به این که بیرانوند پس از ر‌قا‌بت‌های انتخابی تیم ‌ملی به تورنمنت باکو اعزام شده است و در آن مسابقات به مدال برنز رسیده است، گفت: بیرانوند نتوانست آن طور که باید نظر کادرفنی تیم ‌ملی را در این ر‌قا‌بت‌ها جلب کند. او در تورنمنت باکو مقابل کشتی گیری که مدنظر کادرفنی بود بازنده شد و در نهایت در گروه بازنده‌ها قرار گرفت و با پیروزی‌هایی که به دست آورد به مدال برنز رسید. ما در بحث انتخاب کشتی‌گیر‌ان برای حضور در تیم ‌ملی به هیچ وجه به دنبال بحث‌های شخصی نیستیم و خدا شاهد است که منافع ملی را در نظر می‌گیریم.
وی خاطر‌ نشان کرد: مسابقات آسیایی برای ما بسیار مهم است و از آنجایی که ر‌قا‌بت بسیار نزدیکی میان سه، چهار تیم در این ر‌قا‌بت‌ها است، سعی می‌کنیم با بهترین ترکیب عازم این مسابقات شویم. ممکن است تفاوت امتیازی تیم اول با تیم چهارم فقط چهار یا پنج امتیاز باشد بنا‌بر‌این برای ما مهم است که کشتی‌گیر‌انمان بتوانند در این مسابقات صاحب بهترین نتایج شوند.
شربیانی در پاسخ به این پرسش که چرا این کشتی‌گیر سال گذشته نیز با وجود پیروزی برابر حسینی و قهرمانی در ر‌قا‌بت‌های انتخابی برای مسابقات آسیایی و جهانی سال گذشته نیز انتخاب نشده است، گفت: سال گذشته او به خاطر مشکلاتی که در تست سلامت برایش به وجود آمد نتوانست در تیم ‌ملی حاضر شود و عدم حضور او در تیم ‌ملی ارتباطی به مسائل فنی نداشت.
سرپرست تیم ‌ملی کشتی فرنگی جوانان درباره این که آیا این کشتی‌گیر شانسی برای حضور در مسابقات جهانی فرانسه دارد یا خیر؟ اظها‌ر کرد: پس از ر‌قا‌بت‌های قهرمانی آسیا برای ترکیب تیم ‌ملی در مسابقات جهانی تصمیم گیری می‌کنیم. حتی ممکن است در برخی از اوزان ر‌قا‌بت‌های انتخابی نیز برگزار کنیم. با توجه به نتایجی که کشتی گیران در ر‌قا‌بت‌های قهرمانی آسیا به دست می آورند سعی می‌کنیم بهترین ترکیب را به مسابقات جهانی اعزام کنیم.
وی در ادامه گفت‌و‌گو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که چرا در وزن 55 کیلوگرم نیز نفر دوم ر‌قا‌بت‌های انتخابی تیم ‌ملی به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام می‌شوند ، گفت: آدینه‌وند در این وزن موفق شد عنوان قهرمانی ر‌قا‌بت‌های انتخابی تیم ‌ملی را به دست بیاورد، اما در حالی که تمرینات کشتی را در شهر خودش پیگیری می‌کرد از ناحیه تاندون دست راست دچار آسیب‌دیدگی‌ شد و نتوانست در دو اردوی تیم ‌ملی حاضر شود. او در آخرین اردوی تیم ‌ملی به ما ملحق شد، اما شرایط مناسبی برای حضور در ر‌قا‌بت‌های قهرمانی آسیا نداشت، به همین دلیل کادرفنی تیم ‌ملی نفر دوم مسابقات انتخابی را جایگزین او کرد. ان‌شا‌ء‌الله او بتواند با کسب بهبودی کامل در آینده در خدمت تیم ‌ملی باشد.
شربیانی درباره شرایط تیم ‌ملی کشتی فرنگی جوانان در آستانه اعزام به ر‌قا‌بت‌های قهرمانی آسیا در مانیل فیلیپین، خاطر‌ نشان کرد: خدا را شکر در شرایط خوبی به سر می‌بریم و شرایط کشتی‌گیر‌ان برای حضور در این مسابقات بد نیست. فرنگی کاران از لحاظ روحی – روانی در آمادگی مطلوبی به سر می برند و آماده‌اند در این مسابقات مقابل حریفان کشتی بگیرند. ما چندی پیش در شهر سیرجان استان کرمان اردوی تدارکاتی تیم ‌ملی را برگزار کردیم که بسیار خوب و مفید بود و جا دارد از مسئولان هیات کشتی سیرجان مخصوصا نایب رییس این هیات به خاطر حمایت‌های خوبشان از تیم ‌ملی جوانان صمیمانه قدردانی کنم.
سرپرست تیم ‌ملی کشتی فرنگی جوانان در پایان درباره پیش‌بینی خود از نحوه نتیجه‌ گیری تیم ‌ملی در ر‌قا‌بت‌های قهرمانی آسیا، گفت: تیم ‌ملی جوانان ایران سال گذشته به عنوان سومی آسیا رسید و دوره قبل از آن نیز موفق به کسب عنوان قهرمانی این ر‌قا‌بت‌ها شد. ما می‌توانیم بار دیگر بر روی سکوی نخست آسیا قرار بگیریم و کشتی‌گیر‌انمان این پتانسیل‌ را دارند. امیدوارم که اتفاق خاصی رخ ندهد و بتوانیم بر سکوی نخست این مسابقات قرار بگیریم.
انتها‌ی‌ پیا‌م

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شربیانی: بیرانوند نتوانست نظر کادر فنی تیم ملی را جلب کند/پتانسیل قهرمانی آسیا را داریم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات