درخواست اسقف آلمانی برای تدریس اسلام در مدارس


رئیس کلیسای پروتستان در آلمان خواستار آن شد تا اسلام در مدارس تمام ایالات این کشور آموزش داده شود. هدف وی دور کردن مسلمانان جوان از "وسوسه بنیادگرایی" عنوان شده است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسقف هاینریش بدفورد-اشتروم در مصاحبه با روزنامه هیلبرونر اشتیمه (Heilbronner Stimme) گفت، تدریس اسلام در مدارس سراسر کشور به محصلان مسلمان فرصت می‌دهد تا رویکردی انتقادی در قبال دینشان را پذیرا باشند.
هفت ایالت از مجموع 16 ایالت فدرال آلمان نوعی کلاس‌های مذهبی اسلامی در مدارس خود پیشنهاد داده‌اند در حالیکه کلاس‌های مذهبی کاتولیک و پروتستان را به صورت سنتی دارند. آلمان چهار میلیون مسلمان دارد که شامل حدود پنج درصد از کل جمعیت آن می‌شود.
به گزارش وزارت کشور آلمان، صدها تن از آنان از سال 2012 این کشور را به مقصد سوریه و عراق ترک کرده‌اند تا فعالیت‌های افراطی شرکت کنند.اسقف هاینریش بدفورد-اشتروم هم می‌گوید که باید با تمام ادیان در آلمان مطابق قانون اساسی دموکراتیک این کشور رفتار شود.
وی افزود: خویشتن‌داری، آزادی مذهبی و آزادی در انتخاب اقدامات صحیح و غلط باید برای تمام ادیان در نظر گرفته شود. نهادهای اسلامی در آلمان باید مسوول این کلاس‌ها باشند.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست اسقف آلمانی برای تدریس اسلام در مدارس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات