کشف ابعاد جدیدی از ابتلا به سرطان و استفاده از تلفن همراه/ فیلم

به گزارش خبرنگار مهر، مطالعات اخیر محققان آمریکایی که در گزارشی توسط برنامه سم شناسی ملی امریکا ارائه شده، نشان می دهد که میان استفاده از تلفن های همراه و ابتلا به سرطان ارتباطی وجود دارد.

در این مطالعه، موش ها از زمان جنینی تا دو سال پس از تولد و به مدت ۹ ساعت در طول روز در معرض فرکانس هایی که از تلفن های همراه به اطراف پخش می شد، قرار گرفتند تا به بررسی عملکرد اندام های آنها پرداخته شود. موش ها پس از دریافت این تشعشعات به تومورهای بدخیم مغزی و قلبی مبتلا می شدند. سپس موش هایی که در معرض تشعشعات تلفن های همراه قرار گرفته بودند با موش هایی که به دور از فرکانس ها بودند، مورد مقایسه قرار گرفتند.

محققان بر این باورند که تشعشعات حاصل از تلفن های همراه ضعیف تر از آن است که بتواند DNA را تغییر دهد. برخی از محققان معتقدند، بروز تومورها می تواند به دلایلی مختلف بروز کرده باشد و دلیل قطعی برای سرطان زا بودن تلفن های همراه وجود ندارد.

محققان معتقدند، انتشار نتایچ چنین مطالعه ای گواهی از اهمیت تحقیقات آینده برای کشف ارتباط بین سرطان و استفاده از تلفن همراه در انسان ها دارد زیرا تحقیقات تکمیل تری باید بر انسان ها نسبت به حیوانات انجام شود تا بتوان به طور یقین در این باره سخن گفت.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشف ابعاد جدیدی از ابتلا به سرطان و استفاده از تلفن همراه/ فیلم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات