گزارش مرکز آمار ایران از نرخ تورم روستایی

گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در اردیبهشت ۹۵ از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد. خبرگزاری فارس:  شاخص کل (بر مبنای 100= 1390) در اردیبهشت ماه سال 1395 عدد 233.6 را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل 0.4 درصد کاهش داشته است.

به گزارش مرکز آمار ایران، افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 5.9 درصد می‌باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (7.3) کاهش یافته است. درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال 1395 نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) 9.4 درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به فروردین ماه 1395 (10.1) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم 252.2 رسید که نسبت به ماه قبل 1.5 درصد کاهش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد 248.4 رسید که نسبت به ماه قبل 1.9 درصد کاهش نشان می‌دهد.

شاخص گروه اصلی گروه «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل 3.0 درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه 8.9 درصد است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل 3.4 درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه 1395 نسبت به دوره مشابه سال قبل 8.6 درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به فروردین ماه 1395 (9.5) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» در اردیبهشت ماه 1395 به رقم 221.1 رسید که 0.5 درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات»‌ نسبت به ماه مشابه سال قبل 7.9 درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال 1395 نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه 10.1 درصد است که نسبت به تورم دوازده ماه منتهی به فروردین ماه 1395 (10.5) کاهش یافته است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارش مرکز آمار ایران از نرخ تورم روستایی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات