قصرشیرین سالم ترین آب آشامیدنی استان کرمانشاه را دارد

علی محمد آزادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاش شبانه روزی مجموعه آب و فاضلاب شهرستان قصرشیرین، کنترل کیفی مناسبی بر روی آب آشامیدنی صورت می گیرد و آب این منطقه مرزی یکی از مطلوب ترین آب های آشامیدنی کشور است.
وی اظهار کرد: ماهیانه به صورت مستمر 18 مورد نمونه گیری از آب آشامیدنی انجام می شود و نمونه ها برای انجام آزمایش های میکروبی، شیمیایی و بیولوژیکی به آزمایشگاه آب ارسال و در طول ماه نیز یک هزار و 85 مورد تست کلرسنجی از آب انجام می شود.
وی بیان کرد: آب آشامیدنی مورد نیاز این شهر از سراب گرم سرپل ذهاب تامین و وارد مخزن 15هزار متر مکعبی قصرشیرین می شود.
رییس اداره آب و فاضلاب شهری قصرشیرین، سرانه مصرف آب آشامیدنی هر یک از شهروندان این شهرستان را در هر شبانه روز بین 250 تا 300 لیتر ذکر کرد و گفت: این در حالیست که میانگین مصرف آب آشامیدنی در کشور 150 لیتر است.
آزادی، میزان طلب این نهاد از مشترکان زیرپوشش آب و فاضلاب شهری قصرشیرین را بیش از 10 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: بیشترین طلب این اداره مربوط به نیروهای مسلح است که برای ارایه خدمات کیفی مناسب و مطلوب نیاز است مشترکان نسبت به تسویه بدهی خود اقدام کنند.
به گفته وی، عملیات شست و شو و گندزدایی مخزن تامین کننده آب آشامیدنی این شهر در راستای ارتقای سطح کیفی و با هدف اطمینان از سلامت آب بصورت مداوم انجام می شود.
شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت دارای پنج هزار و 585 مشترک آب و فاضلاب شهری است و علاوه بر این، آب آشامیدنی شهرهای سومار، نفت شهر، مرزهای خسروی و پرویزخان نیز در قالب خدمات از سوی آب و فاضلاب شهری قصرشیرین تامین می شود.
7079/3012/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قصرشیرین سالم ترین آب آشامیدنی استان کرمانشاه را دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات