کمیته های هشت گانه پیشگیری از وقوع جرم در قزوین تشکیل شد

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری استان قزوین، جمال انصاری در کارگروه پیشگیری از وقوع جرم استان، افزود: یکی از حوزه‌های این کمیته، حوزه پیشگیری فرهنگی، اجتماعی است که اقدام ها و برنامه‌های آن در قالب مبارزه با موادمخدر، پیشگیری از خشونت، رویکردهای اصلاح و تربیت، طرح قاضی مدرسه، موضوع طلاق و برگزاری کارگاه ‌های آموزشی و مهارتی است.
وی اضافه کرد: فعالیت‌ حوزه های پیشگیری امنیتی‌ و انتظامی در قالب شناسایی سارقان حرفه‌ای، تقویت گشت‌ های انتظامی و ناامن‌سازی محیط‌ های تولید و توزیع موادمخدر صنعتی می باشد.
انصاری ادامه داد: پیشگیری از جرائم تصرف های غیرقانونی و زیست‌ محیطی، برگزاری دوره‌های آموزشی و علمی با رویکرد کاهش جمعیت کیفری، راه‌اندازی و ارتقا سطح عملکرد کمی‌ و کیفری موسسه های داوری و پیشگیری از جرائم مرتبط با حوزه امور مالیاتی از دیگر موارد پیشگیری ‌های قضایی است.
رئیس‌کل دادگستری استان قزوین خاطرنشان کرد: حوزه پیشگیری ‌های مردمی، مرکز مطالعات اجتماعی و جرم‌ شناسی، تشکیل دبیرخانه پیشگیری از وقوع جرم، اطلاع‌ رسانی و ارتقا سطح آگاهی عمومی جامعه از دیگر حوزه‌های کمیته پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین است.
رییس کل دادگستری استان قزوین در پایان یادآور شد: مبارزه با قاچاق کالا، پیشگیری از جرائم و تخلف های انتخاباتی، پیش‌ ‌فروش ساختمان و برطرف کردن موانع و مشکلات آن از مواردی است که در حوزه پیشگیری‌های وضعی مورد رسیدگی قرار می گیرد.
7388/8054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمیته های هشت گانه پیشگیری از وقوع جرم در قزوین تشکیل شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات