آموزش های قبل از ازدواج ضرورت انکار ناپذیر برای زوجین است

وی یکشنبه در حاشیه همایش سیاست های جمعیت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : آموزش گزینش همسر مناسب، کنترل هیجان در ازدواج ، تشخیص سن مناسب ازدواج ، چگونگی مدیریت آداب و رسوم ، زدودن خرافه ها از ازدواج ، ارائه مشاوره و در صورت لزوم ارائه مددکاری به زوج ها از جمله مواردی است که در این کلاس ها مطرح می شود .
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: قبلا هرکس می‌خواست عقدش را ثبت کند در محضر نامه‌ای دریافت می کرد و به آزمایشگاه می رفت ، دوساعت کلاس در آزمایشگاه می‌گذراندند و پس از دریافت گواهی از آزمایشگاه، برای ثبت عقد اقدام می‌کردند؛ اما طبق طرح آموزش های پیش از ازدواج که به بهارنکو موسوم است کلاس دوساعته به 14 ساعت افزایش یافته و بعد گواهی کتبی از کلاس‌ها به محضر ارسال می شود .
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت : در بحث نتایج کار، درباره طول زندگی مشترک آمار دقیق و قابل استنادی وجود دارد. قبل از اجرای طرح در سال 88 و 89 آمار طول زندگی مشترک را بررسی کردیم سال 93 هم این آمار را بررسی کردیم.
وی در ادامه بیان داشت: سال 88، حدود 14 درصد طلاق‌ها مربوط به زندگی‌هایی با طول عمر کمتر از یک سال بوده است و 45 درصد طلاق‌ها مربوط به زندگی‌هایی که کمتر از چهار سال از آغاز آن‌ها می‌گذشت، سال 93 این 14 درصد به 7.6 در صد کاهش یافته و آمار 45 درصد به 30.2 درصد کاهش پیدا کرده بود این آمار نشان می‌دهد که در سال 93، حدود 70 درصد طلاق‌ها مربوط به افرادی بوده است که قبل از شروع طرح ازدواج کرده بودند.
حجت الاسلام مقامی گفت: سال 88 میانگین طول زندگی مشترک در شیرازهشت سال بوده است این رقم درسال 93 به 10 سال رسیده و دوسال ارتقا یافته که یکی از نتایج بسیار خوب اجرای طرح است.
وی با بیان اینکه برای اولین بار در سال 93 میزان افزایش جمعیت شیراز ازمیزان افزایش جمعیت شهرستان‌ها بیشتر شده است گفت : این آمارها همه به تایید ثبت احوال رسیده است.
6113 /1876

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آموزش های قبل از ازدواج ضرورت انکار ناپذیر برای زوجین است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات