دستگاه قضایی اردبیل با هنجارشکنان برخورد قانونی می کند

حجت الاسلام محمد علی قاصدی روز یکشنبه در جشن نسیم مهر از زحمات ارزشمند خیرین و اعضای انجمن که بدون چشمداشت و به صورت افتخاری در بحث حمایت زندانیان به ویژه برای رفع مشکلات خانوادهای آنها تلاش می کنند قدردانی کرد.
او افزود: انجمن حمایت از زندانیان مجموعه ای است که که برای برطرف کردن مشکلات زندانیان و خانواده های افرادی که خواه یا ناخواه به لحاظ ارتکاب جرم و بزه در زندان بسر می برند فعالیت می کند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه دادگستری فرد خاطی را به مجازات تعیین شده در قانون که از جمله حبس است می باشد محکوم می کند گفت: مجازات قائم به شخص است و هر کس مرتکب عمل مجرمانه می شود باید خود مجازات شود ولی متاسفانه وقتی فردی محکوم و زندانی می شود به تعبیری مجازات اصلی متوجه خانواده او می شود.
او اظهار کرد: مشاهده آسیب ها ، معضلات و مشکلات خانواده های زندانیان و اینکه چه تبعات و آثار سویی می تواند در خانواده ها و جامعه ایجاد شود مسوولیت دستگاه قضایی را در قبال این مسایل و لزوم صیانت و حراست از خانوادهای آنها را چند برابر می کند.
وی افزود: آنچه موجب وقوع جرم و ناهنجاری می شود گاهی ناشی از عوامل اقتصادی و اجتماعی جامعه و نارسایی های فرهنگی است که در این میان تغییر فرهنگ به وجود آمده ، سستی اعتقادات و کم رنگ شدن آموزه های دینی از مهم ترین عوامل موثر در ارتکاب جرایم است.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی دادگستری اردبیل ، وی از مسوولان امر خواست در این زمینه چاره اندیشی کنند و گفت: خیرین و آحاد جامعه نیز باید در قبال این موضوع بی تفاوت نباشند زیرا مشکلات این افراد می تواند موجب بروز ناهنجاری های فراوان در جامعه شود که ما هم در آن زندگی می کنیم.
6018

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستگاه قضایی اردبیل با هنجارشکنان برخورد قانونی می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات