70 درصد برنامه های راهبردی دستگاههای دولتی عملیاتی نمی شود

طاهر موهبتی روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی هیات امناء دانشگاههای علوم پزشکی منطقه یک کشور در ساری ، دلیل عملیاتی نشدن برنامه راهبردی دستگاههای دولتی را روزمرگی و نبود اتصال بین بدنه کارشناسی با بدنه مدیریتی دانست .
وی زمان بر بودن ، مقاومت در برابر تغییر و نظارت ناپذیری را از دیگر علت های اجرایی نشدن برنامه ریزی ها در کشور بویژه در دستگاههای دولتی برشمرد.
موهبتی گفت : بررسی ها نشان می دهد که 45 درصد از برنامه های توسعه ای کشور نیز با وجود اعتقاد مدیران به برنامه نویسی در مرحله عمل به اجرا نرسیده است.
معاون حقوقی وزیر بهداشت با اشاره به اجرای نظام پایش در این وزارتخانه ، اظهار داشت : 60 درصد از ارزشیابی عملکرد دانشگاههای علوم پزشکی بر اساس عملیاتی شدن نظام پایش انجام می شود.
وی با تاکید بر اجرای برنامه ها در وزارت بهداشت ، افزود : با اجرای برنامه ها ، نواقص نمایان می شود و پس از آن می توان راهکار برای رفع آن ارائه داد.
نشست هیات امناء دانشگاههای منطقه یک کشور شامل دانشگاههای علوم پزشکی مازندران ، بابل ، شاهرود ، سمنان ، گیلان و گلستان صبح امروز در ساری برگزار شد.
دبیرخانه دانشگاههای علوم پزشکی منطقه یک کشور در دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری واقع است و رئیس این دانشگاه هم مسئولیت آن را بر عهده دارد.
6982/1652

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «70 درصد برنامه های راهبردی دستگاههای دولتی عملیاتی نمی شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات