معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد: بحث سلامت مردم قابل اغماض نیست

به گزارش ایرنا پژمان نیک اقبالی روز یکشنه در نشست بررسی کشتارگاه های کهگیلویه و بویراحمد افزود: وقتی کشتار غیرمجاز و غیر بهداشتی در حاشیه شهرهای استان صورت می گیرد همه مسئول هستند تا جلوی آن را بگیرند.
وی اظهار کرد: کشتار در خارج از کشتارگاه ها، حاشیه شهرها و جاده ها ممنوع است و به شدت با آن از روش های قانونی برخورد می شود.
نیک اقبالی بیان کرد: خط قرمز تصمیم گیران استان، کشتارگاه هایی است که قانون را رعایت نمی کنند و بدون در نظر گرفتن مسائل بهداشتی به عرضه گوشت می پردازند.
وی عنوان کرد: وضعیت بهداشتی در کشتارگاه های استان نسبت به سال پیش به مراتب بهتر شده است اما هنوز با استانداردهای لازم فاصله وجود دارد.
نیک اقبالی گفت: بخشی از مشکلات بحث سلامت مردم در زمینه گوشت، فرهنگ و پیش فرض های اشتباه در زمینه مصرف گوشت گرم است.
وی افزود: براساس یافته های بهداشتی، گوشت قرمز پیش از مصرف می بایست در سردخانه ها نگهداری شود تا بیماری های احتمالی از بین برود اما مردم استان توجهی به این مساله ندارند.
نیک اقبالی با اشاره به اینکه بخش مهم کشتارگاه های استان در دست شهرداری هاست گفت: شهرداری ها لازم است بودجه ای برای تکمیل و تجهیز کشتارگاه ها در سال جاری در نظر بگیرند.
وی عنوان کرد: ورود گوشت قرمز به این استان ممنوع است و کشتارگاه ها باید گوشت بهداشتی و سالم به مردم تحویل دهند.
نیک اقبالی با بیان اینکه خط قرمز دولت، بهداشت و سلامت جامعه است گفت: هر جا و به هر دلیلی سلامت مردم به خطر بیفتد با آن برخورد می شود.
وی افزود: شهرداری ها اگر قادر به تامین استانداردهای لازم بهداشتی نیستند کشتارگاه ها را تعطیل کنند.
6110

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد: بحث سلامت مردم قابل اغماض نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات