همایش بررسی راه های مقابله با آسیب های اجتماعی در همدان برگزار شد

جانشین ستاد مبارزه با موادمخدر استان همدان روز یکشنبه در این همایش گفت: اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر به معنی این که هر یک از افراد جامعه در زمینه مبارزه با اعتیاد به نوعی نقش آفرینی کنند کمک می کند تا جامعه در راه رسیدن به این هدف پویا و موفق باشد.
سرهنگ احمد مومیوند پیشگیری را در بحث اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر بسیار موثر دانست و گفت: پیشگیری یک برنامه گسترده جهانی است که به منظور کمک کردن به جوامع برای رهایی از دام اعتیاد تدوین و عملیاتی شده است.
وی ادامه داد: باید فرزندان افراد مبتلا به اعتیاد، دانش آموزان شکست خورده در تحصیل و افرادی که دارای مهارت های ضعیف هستند را با راهبردهایی همچون افزایش تحمل و پذیرش و بالا بردن تاب آوری افراد و ارتقای مهارت های زندگی توانمند کرد.
سرهنگ مومیوند در رابطه با تاثیر بسترسازی محیط های اجتماعی در بحث پیشگیری از اعتیاد گفت: خانواده اولین و موثرترین نهاد در پیشگیری از اعتیاد است و نقش والدین در این زمینه بسیار مهم است.
جانشین ستاد مبارزه با موادمخدر استان همدان اظهار کرد: کشفیات مواد مخدر هر سال در همدان افزایش می یابد که این نشان از عزم راسخ پلیس مبارزه با مواد مخدر دارد.
سرهنگ مومیوند اضافه کرد: سال گذشته حدود چهار تن مواد مخدر در استان کشف و 9 هزار و 500 نفر در این ارتباط دستگیر شدند.
وی درباره انواع مواد مخدر اظهار کرد: برخی مواد مخدر سستی زا ، برخی توان زا و برخی توهم زا هستند که بر روی حواس پنگانه ایجاد تغییر کرده و افراد را از حالت طبیعی خارج می کنند.
استاد جامعه شناسی دانشگاه بوعلی سینا همدان نیز در این همایش گفت: فضای مجازی برای نوجوانان و جوانان و بویژه زوج های جوان بسیار فریبنده است و خانواده ها باید در این زمینه هوشیار باشند .
عبدالله اسدی ارتباط سازنده و دوستانه میان والدین و فرزندان را در پیشگیری از مواد مخدر بسیار مفید دانست و گفت: والدین اجازه دهند فرزندان در بستر خانواده اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورند و از هم سن و سال های خود اطلاعات غلط نگیرند.
وی ادامه داد: والدین باید الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشند و در ارتباطات خارج ار محیط خانه فرزندانشان با هوشیای و دقت عمل کنند.
وی نبود ارتباط صحیح میان والدین و فرزندان و وجود فاصله های عاطفی و احساسی میان والدین را بسیار مخرب دانست.
چهارم تا دهم خردادماه هفته ملی مبارزه با دخانیات در کشور نامگذاری شده است.
1181/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همایش بررسی راه های مقابله با آسیب های اجتماعی در همدان برگزار شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات