نقدینگی از بورس خارج نشده است

تالار بورس اوراق بهادار تهران یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که بورس با رکود مواجه شده است گفت: هیچ بازار دیگری در شرایط کنونی جذابیتی برای ورود نقدینگی ندارد و معامله گران ترجیح می‌دهند که پول و سرمایه خود را در بورس نگه دارند.

محمد آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: در شرایط فعلی یکی از مشکلات بازار سرمایه کمبود نقدینگی است که بنظر می رسد با کاهش نرخ سود بانکی بخشی از آن به سمت بورس روانه شود.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: افزون بر این یکی از مشکلات بنیادی بازار رکود اقتصادی است که با ادامه آن نباید امیدوار بود که نقدینگی و سرمایه های مردم به صورت کامل روانه بازار سهام شود.

وی اضافه کرد: با رسیدن به توافق نهایی در مذاکرات هسته ای، معامله گران شاهد افزایش قیمت در بازار سهام و رشد چندین هزار واحدی شاخص بودند که در سالجاری اصلاح عمومی قیمت سهام و شاخص رقم خورد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: در حال حاضر فصل مجامع شرکت‌ها در حال سپری شدن است و صورتهایی مالی نه چندان مثبت شرکتها نیز بر ادامه روند متعادل و اصلاحی بازار تاثیر گذاشته است.

وی با رد خروج نقدینگی از بازار سرمایه اذعان داشت: در شرایط فعلی بازار سهام نیز با رکود همراه شده و نقدینگی از بورس خارج نشده است؛ چرا که هیچ بازار دیگری در شرایط فعلی جذابیتی برای ورود نقدینگی ندارد و معامله گران ترجیح می‌دهند که پول و سرمایه خود را در بورس نگه دارند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: بر این اساس شرایط رکودی بورس موجب شده تا توجه بیشتر سهامداران به تک سهم‌های فعال در بازار سهام جلب شود.

وی در پاسخ به این پرسش که بازار سهام چه زمانی به روند رشد و رونق خود بازمی گردد تصریح کرد: تا زمانی که یک محرک قوی در بازار سهام مانند اجرای کامل برجام و رفع تحریم ها و نیز برداشته شدن محدودیتهای مربوط به سوئیفت و مراودات بین المللی ارز به وجود نیاید، شرایط بورس در همین وضعیت خواهد ماند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نقدینگی از بورس خارج نشده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات