سازمان فنی و حرفه ای ضامن اشتغال افراد نیست

سازگارنژاد رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با اشاره به اینکه ما ضامن اشتغال نیستیم گفت:سازمان فنی و حرفه ای عرضه کننده آموزش‌های مهارتی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدامین سازگارنژاد، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با حضور در نشست خبری  که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد با اشاره به اینکه آموزش‌ها درسازمان باید عرضه محور باشد گفت:زمانی که در پرتال سازمان دوره‌های آموزشی را معرفی می‌کنیم متقاضی باید بیاید و ثبت نام کند . ما ضامن اشتغال نیستیم، کسی که آموزش می‌بیند احتمال دارد خانم خانه دار باشد احتمال دارد یک دانشجو باشد که برای  ارتقای شغل مراجعه کرده باشد. منظور این است فردی که آموزش فنی و حرفه ای می بیند الزام برای کسب شغل ندارد،‌سازمان فنی و حرفه ای عرضه کننده آموزش‌های مهارتی است.

 وی با بیان اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید سفارش بازار کار معطوف به شغل به سازمان داده شود گفت:استاندارد، مربی و آموزش را سازمان فنی و حرفه ای متقبل می‌شود. با توجه به بیکاری و وضعیت نامناسب اشتغال ضرورت دارد که مهارت به عنوان لازمه برای بازار کار مورد توجه قرار گیرد.

 سازگار نژاد با اشاره به چشم انداز 1404 باید به رتبه اول منطقه در مباحث علمی، اقتصادی ، فرهنگی و... دست یابیم گفت:بخش خصوصی و مردم باید خود را برای اقتصاد درون زا آماده کنند. یکی از دغدغه های آقای وزیر مهارت آموزی است که این موضوع را بیشتر از گذشته دنبال می‌‌کنیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه 4 هزار مربی حق التدریس پیگیردر نوبت تعیین تکلیف هستند گفت: مطابق قانون 30 درصد از این تعداد استخدام شده‌اند و ما بقی   در نوبت هستند.

 وی در بیان محورهای این سازمان گفت:کیفیت بخشی به آموزش، مشارکت بخش غیردولتی،توانمندسازی منابع انسانی، ساماندهی حرکت آموزش از طریق نظام رتبه بندی، توسعه به کارگیری فناوری نوین، تحقیق اهداف برنامه ششم توسعه در چارچوب  محورهای اصلی سازمان است.

 سازگار نژاد با بیان اینکه به 3سطح مهارت نیازمندیم گفت: مهارت عمومی برای رانندگی، مهارت نو و آموزش تکمیلی برای پایدار در بازار کار و مهارت برای افراد جویای کار باید مد نظر قرار گیرد.

 وی در بیان مسابقات ملی مهارت گفت: هماهنگی با صندوق کارآفرینی امید برای اعطای تسهیلات کار آفرینی به برگزیدگان مسابقات ملی و جهانی مهارت به میزان 10  تا 40 میلیون ، تغییر رویکرد از دولتی به مشارکت صنایع کشور در اجرای مسابقات مهارتی، صدور گواهینامه احراز از صلاحیت حرفه ای برای مسابقات ملی مهارت برنامه ای فنی و حرفه ای برای مسابقات مهارت است.

 سازگارنژاد افزود:یکی دیگر از برنامه های سازمان هماهنگی برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در it  و ict است.هماهنگی هایی را با معاونت اشتغال و کارآفرینی و همچنین سازمان توسعه روستایی برقرار کرده ایم تا تمام دستگا‌ه ها نیازهای خود را برای بازار کار ارائه دهند تا سازمان  استاندارد لازم و مربی مورد نیاز آنها را تأمین کند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بیان برنامه های سازمان در راستای اقتصاد مقاومتی گفت: بهبود آموزش فنی و حرفه ای به منظور افزایش مهارت نیروی کار فعال و آماده سازی کارجویان جهت ورود به بازار اشتغال، ارتقاء تولید و توسعه اشتغال پایدار و روستایی تدوین استانداردهای خلاق حرفه ای، فرهنگ کارو مهارت از جمله برنامه های این سازمان در جهت اقتصادمقاومتی است.

 انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان فنی و حرفه ای ضامن اشتغال افراد نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات