تهدیدات ترکیه علیه اروپا بی تاثیر است/ آنکارا باید شروط آزادی ویزا را برآورده کند

مارتین شولتز پارلمان اتحادیه اروپا رئیس پارلمان اروپا تهدیدات ترکیه علیه اروپا مبنی بر فسخ توافق پناهندگان در صورت آزاد نشدن ویزا برای اتباع ترک را بی تاثیر دانسته و گفت تهدید ابزار مناسبی در سیاست نیست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "مارتین شولتز"، رئیس پارلمان اروپا ماه اکتبر را به عنوان تاریخی برای آزادی ویزا برای اتباع ترک زیر سوال قرار داده و در گفتگو با روزنامه "دی ولت" اظهار داشت: اتحادیه اروپا انتظار دارد که آنکارا بخصوص در زمینه حفاظت از داده ها و قوانین ضد تروریسم بهتر عمل کند.

وی افزود: مشاوره و بحث ها در پارلمان ترکیه درباره تغییرات در قوانین مربوطه باید حالا به سرعت شروع شود. اگر این اتفاق نیافتد نهادهای اروپایی دیگر نمی توانند طبق برنامه به وعده های خود عمل کنند. بنابراین من  پیش بینی نمی کنم که در ماه اکتبر لغو صدور ویزا برای شهروندان ترک بتواند وجود داشته باشد.

برای اینکه شهروندان ترک در آِینده بتوانند بدون ویزا به اتحادیه اروپا سفر کنند دولت آنکارا باید 72 شرطی را که اتحادیه اروپا مد نظر قرار داده از جمله تغییرات در قانون حفاظت از داده ها و اصلاحات قوانین ضد تروریسم را برآورده کند.

رئیس پارلمان اروپا همزمان اظهارات اخیر رئیس جمهور ترکیه را رد کرد. اردوغان تهدید کرده بود که توافق پناهندگان با اتحادیه اروپا را لغو می کند اگر شرط آزادی ویزا برای اتباع ترک برآورده نشود.

"شولتز" در این باره گفت: تهدیدها ابزار مناسبی برای سیاست نیست. این تهدیدات، اروپا را تحت تاثیر قرار نمی دهد و نتیجه عکس دارد. ما همچنان براین مسئله تاکید داریم که همه 72 شرط برای آزادی ویزا برای اتباع ترک صد در صد برآورده شود.

وی در این باره تاکید کرد که پارلمان اروپا تنها زمانی درباره آزادی ویزا برای ترکیه مشاوره می کند که همه 72 شرط از طرف ترکیه برآورده شود.

رئیس پارلمان اروپا همچنین با توجه به وضعیت بد حزب خود( سوسیال دموکرات) در آستانه انتخابات پارلمانی در آلمان در سپتامبر 2017 این حزب را به در پیش گرفتن اصلاحات فراخوانده و گفت: حزب سوسیال دموکرات باید بیشتر حزب مردم باشد و سخت کار کند تا به قواعد بازی پایبند بوده و آنچه که ملت از او درخواست می کند انجام دهد.

بسیاری از این انسان ها امروز احساس می کنند که دیگر به آن ها احترام گذاشته نمی شود و هیچ کس به آن ها اهمیت نمی دهد. ما اعضای حزب سوسیال دموکرات باید در این دوران سردرگمی های بزرگ به انسان ها جهت بدهیم.

وی در بخش دیگری از این گفتگو در پاسخ به این پرسش که آیا شما نامزد صدر اعظمی آلمان از حزب سوسیال دموکرات خواهید شد گفت: جایگاه من در بروکسل است.

شولتز با تاکید بر اینکه وی کل زندگی سیاسی خود را در اروپا سرمایه گذاری کرده است در عین حال اظهار داشت: اروپا در حال حاضر در بهترین شرایط نیست. من سعی می کنم در اینجا سهم خود را انجام دهم و این وضعیت را تغییر دهم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تهدیدات ترکیه علیه اروپا بی تاثیر است/ آنکارا باید شروط آزادی ویزا را برآورده کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات