نقشه درگیری‌ها در شمال سوریه در سایه دخالت‌های ترکیه و آمریکا

حضور آمریکا در سوریه نقشه درگیری‌ها در شمال سوریه در سایه دخالت‌های ترکیه و آمریکا دستخوش تغییرات سریعی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق، نقشه درگیری ها در شمال سوریه بویژه در شهر اعزاز واقع در مرزهای مشترک با ترکیه، جایی که داعش با گروههای مسلح برخوردار از حمایتهای ترکیه درگیر است و در حومه شمالی شهر الرقه که گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه وارد نبردی برای باز پس گیری این شهر از دست داعش شده اند، همزمان با دخالت زمینی ترکیه، دستخوش تغییرات سریعی شده است.

نفوذ مستقیم ارتش ترکیه تا عمق 700 متری در ناحیه جندیرس در حومه شمال غربی حلب، تحولی حساس برای این جبهه به شمار می رود. نفوذ ترکیه به خاک سوریه در عین حال حاوی این پیام به کردها است و کردها این اقدام ترکیه را تحریک آشکار یگانهای حمایت مردمی کرد می دانند که در حال آماده شدن برای ورود به شهر الرقه هستند.

برخی منابع کرد احتمال دادند که تجاوز ترکیه به خاک سوریه، بعد از نزدیک شدن یگانهای حمایت مردمی کرد به غرب شهر اعزاز در مرزهای مشترک با ترکیه که گروههای تروریستی برخوردار از حمایتهای ترکیه را همزمان با پیشروی گروه تروریستی داعش به سمت آنها از سمت غرب، در تنگنایی سخت قرار داده، صورت گرفته است. زیرا داعش عملیات نظامی گسترده و غافلگیر کننده  ای علیه شهرکها و روستاهای واقع بین دو شهر اعزاز و مارع انجام داده و موفق شده است بیشتر این روستاها را به اشغال خود در بیاورد و این در حالی است که همزمان با پیشروی های داعش، سایر گروههای مسلح به سرعت از هم پاشیده اند.

نیروهای کرد در شمال سوریه دائما گروههای مسلح در اعزاز را به توطئه برای تحویل این شهر به داعش متهم می کنند.

دخالت های ترکیه در سوریه با اظهارات صریح مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه این کشور همزمان شده است. وی ضمن انتقاد از کمکهای آمریکا به یگانهای حمایت مردمی کرد در حومه شمالی الرقه، این امر را بیانگر همکاری واشنگتن با تروریسم و نفاق این کشور دانسته است.

تحلیلگران معتقدند که دخالت‌های ترکیه در سوریه در نتیجه بیم آنکارا از توسعه دامنه کردها به سمت شهر الرقه صورت گرفته است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نقشه درگیری‌ها در شمال سوریه در سایه دخالت‌های ترکیه و آمریکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات