راه‌اندازی مراکز غیردولتی پرورشی/ عده‌ای به دنبال تخریب آموزش‌وپرورش هستند

راه‌اندازی مراکز غیردولتی پرورشی/ عده‌ای به دنبال تخریب آموزش‌وپرورش هستند جامعه > آموزش - ایسنا نوشت: رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: مراکز غیردولتی پرورشی در کشور راه‌اندازی می‌شوند.

مرضیه گرد در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان با اعلام این خبر گفت: آموزش و پرورش، مهمترین دستگاه اجرایی کشور است که با انجام کار فرادستگاهی نقش موثری در توسعه فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور دارد.

او از قانون شورای آموزش و پرورش و قانون مدارس غیردولتی به عنوان مترقی‌ترین قانون‌ها نام برد و گفت: شورای آموزش و پرورش از مهمترین شوراها است، زیرا از بالاترین مقام اجرایی تا نزدیک ترین افراد به مردم در این شورا نقش دارند.

گُرد تربیت انسانهایی متعهد، مترقی و عالم را لازمه توسعه کشور دانست و اذعان کرد: نقش موثر آموزش و پرورش در توسعه و تعالی کشور انکار ناپذیر است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مردم باوری و راستگویی به مردم، مهترین شعار دولت تدبیر و امید است، گفت: استفاده از مشارکت‌های مردمی در آموزش و پرورش یک امر حیاتی و اجتناب ناپذیر است.

گُرد از انعقاد تفاهم نامه همکاری با شورای عالی استان ها، سازمان مدیریت برنامه ریزی و وزارت مسکن در راستای رفع مشکلات مدارس و مراکز غیر دولتی نیز خبر داد، گفت: عده‌ای که به دنبال تخریب آموزش و پرورش در بخش خصوصی سازی هستند، باید بدانند کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و پرورشی، مهمترین هدف آموزش و پرورش از خصوصی سازی مدارس است.

او از طرح خرید خدمات آموزشی به عنوان یک رویکرد جدید در بحث مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش نام برد و گفت: با اجرای این طرح کمبود نیروی انسانی متخصص از قبیل مربی پرورشی، بهداشت و تربیت بدنی در مدارس مجری طرح رفع و بر اساس بررسی‌ها کیفیت بخشی به آموزش در این مدارس محقق شده است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: آموزش و پرورش استان کرمان یکی از موفق ترین استان‌ها در طرح خرید خدمات آموزشی از لحاظ کمی و کیفی است.

گُرد گفت: فعالیتهای آموزش و پرورش استان کرمان در بحث کیفیت بخشی به فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در دوسال اخیر در وزارتخانه چشمگیر است.

او از شورای موسسان به عنوان بازوی توانمند مسئولان آموزش و پرورش نام برد و بیان کرد: استفاده از ظرفیت شورای آموزش و پرورش در راستای کیفیت بخشی به اهداف پرورشی و آموزشی ضروری است.

۴۷۲۳۶

کلید واژه ها: وزارت آموزش و پرورش -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه‌اندازی مراکز غیردولتی پرورشی/ عده‌ای به دنبال تخریب آموزش‌وپرورش هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات