برای دور شدن جامعه از ناهنجاری ها هیچ راهی ارزانتر از ورزش نیست

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی شامگاه روز گذشته هشتم خرداد ماه، در دیدار با اهالی ورزش که در حسینیه جماران صورت گرفت، ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: بسیار خوشحالم که در جمع ورزشکاران، رئیسان فدراسیون های ورزشی، وزیر پرتوان ورزش و جوانان و همچنین ورزشکاران و پیشکسوتان هستم.

رئیس بنیاد موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) با تاکید به توسعه ورزش تصریح کرد: شاید زمانی ورزش در جامعه به عنوان تفنن و برای گروهی هم از تبعات اجتماعی محسوب می شد، اما امروز ورزش به عنوان یک ضرورت شخصی و ملی در نظر گرفته می شود.

سید حسن خمینی به زندگی روزمره افراد بدون تحرک و اضافه وزن بالا در کشور اشاره کرد و آن را ناشی از زندگی ماشینی دانست و گفت: هرچه سن افراد افزایش می یابد ضرورت ورزش بیشتر احساس می شود؛ شاید ضرورت ورزش برای زنان بیشتر از مردان باشد؛ چه بسا می توان بسیاری از بیماری ها را با ورزش درمان کرد.

رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) ورزش را در بعد ملی عاملی امیدبخش برای جامعه توصیف کرد و گفت: جامعه امروز با افتخار زندگی می کند؛ روزگاری افتخار ملت ها به جنگ ها و کشورگشایی بود اما امروز زمینه این مسائل وجود ندارد و فخر و توانمندی یک جامعه به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن رفاه اقتصادی، آسایش و آرامش است.

وی توسعه علمی، اجتماعی و اقتصادی را از دیگر عوامل فخر و افتخار ملت ها توصیف کرد و افزود: یکی دیگر از عوامل این افتخار ورزش است.

سید حسن خمینی با اشاره به رابطه بین پیشرفت جوامع و پیشرفت ورزش آنها گفت: الزاما این گونه نیست که اگر کشوری در بعد ورزش قهرمانی پیشرفت داشت، در عرصه های دیگر نیز پیشرفت داشته باشد اما وقتی نگاه می کنیم می بینیم که ورزش در کشورهای پیشرفته نیز بیشتر توسعه پیدا کرده است.

وی یکی از عوامل نشاط آور در جامعه را ورزش خواند و افزود: به همین جهت ورزشکاران یکی از منابع مرجع در جوامع محسوب می شوند. شاید مردم آن گونه که ورزشکاران را می شناسند، سیاستمداران را نشناسند.

نوه امام راحل همچنین در ادامه سخنان خود در جمع اهالی ورزش، پیروزی تیم ملی والیبال برابر استرالیا را تبریک گفت.

وی پیروزی های ورزشی را عاملی برای شادی مردم دانست و از مدیرانی که طی سال های گذشته برای کسب افتخارات اخیر ورزشی تلاش کرده اند، قدردانی کرد.

سیدحسن خمینی تصریح کرد: هرچه دولت ها در زمینه ورزش قهرمانی سرمایه گذاری کنند، به امید و نشاط اجتماعی کمک کرده اند و این مساله زمینه پیشرفت اقتصادی و فرهنگی را در جامعه ایجاد می کند.

نوه بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی به جمعیت ۸۰ میلیونی کشور اشاره کرد و گفت: ورزش قهرمانی از دل کمیت بیرون می آید و می توانیم از بین ورزشکاران بسیار زیاد، نخبگانی را برای ورزش قهرمانی پرورش دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی با بیان اینکه دولت و وزیر ورزش و جوانان عزم جدی برای توسعه ورزش دارند، گفت: از ورزش همگانی به ورزش قهرمانی و از ورزش قهرمانی به توسعه ورزش عمومی در جامعه می رسیم.

رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) سپس به در پیش بودن بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶ اشاره کرد و اعتبار و ارزش این بازی ها را حتی از جام جهانی فوتبال نیز بالاتر دانست.

وی افزود: الحمدالله سهمیه خوبی در مردان و زنان برای بازی های المپیک و پارالمپیک کسب کرده ایم و امیدوارم در این بازی ها که هر لغزش میلیمتری می تواند باعث کسب نکردن مدال شود، به موفقیت برسیم.

نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران خواستار برنامه ریزی از هم اکنون برای بازی های المپیک ۴ سال آینده شد و افزود: شاید هیچ روزگاری تصور نمی کردیم که در ورزش گروهی والیبال بتوانیم حتی جزو هشت تیم برتر آسیا باشیم اما امروز می بینیم که با برنامه ریزی امکان پیشرفت وجود دارد و این امر شدنی است.

حجت الاسلام خمینی تاکید کرد که برای دور شدن جامعه از ناهنجاری ها هیچ راه ارزان تری از ورزش وجود ندارد.

وی در پایان گفت: از خداوند می خواهیم که ورزشکاران ما بار دیگر در المپیک افتخار آفرینی کرده و به موفقیت برسند.

پیش از سخنرانی رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)،از سوی وزیر ورزش و جوانان عکسی از مرحوم سیداحمد خمینی یادگار امام (ره) در گود زورخانه به حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی تقدیم شد.

محمود خسروی وفا، رئیس کمیته ملی پارالمپیک، در این مراسم طی سخنان کوتاهی گفت: نفس اقتدار معنوی امام باعث شده هزاران نفر در جبهه برای دفاع از نظام وارد عرصه شوند و خدا را شکر می کنیم که راه امام ادامه پیدا کرده و آرمان های امام نیز همچنان جاری و ساری است.

وی در ادامه گفت: نوه بنیانگذار نظام نیز مانند امام همواره به ورزش توجه دارند که این باعث خرسندی است. امیدواریم خادم خوبی برای انقلاب اسلامی باشیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برای دور شدن جامعه از ناهنجاری ها هیچ راهی ارزانتر از ورزش نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات