قسم حضرت عباس رئیس کمیته امداد در مقابل خبرنگاران

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به باز بودن دفاتر خارج از کشور این کمیته، توضیحاتی در خصوص تأمین هزینه‌های این دفاتر ارائه کرد.
 
پرویز فتاح در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به وضعیت دفاتر کمیته امداد امام خمینی(ره) در کشورهای دیگر و خارج از مرزهای ایران و انتشار اخبار متناقضی از باز بودن یا بسته شدن این دفاتر در مدیریت جدید کمیته امداد اظهار داشت: دفاتر خارج از کشور کمیته امداد امام خمینی(ره) همچنان باز بوده وبه فعالیت خود ادامه می‌دهند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تأکید بر اینکه هیچ کدام از دفاتر خارج از کشور کمیته امداد بسته نشده است، گفت: علی‌رغم اینکه هیچ یک از این دفاتر بسته نشده ولی توسعه نیز پیدا نکرده است.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر تمام نیروهای ایرانی مستقر در این دفاتر به کشور بازگشته‌اند و در دفاتری همچون دفاتر سوریه و لبنان، حتی یک نفر ایرانی نیز وجود ندارد.

فتاح با اشاره به لزوم بهره‌مندی تمام دفاتر کمیته امداد در خارج از کشور از ظرفیت‌های بومی همان کشورها گفت: در حال حاضر به جز دفتر کمیته امداد در یک کشور که تنها یک نیروی ایرانی دارد و در حال انتقال وی به کشور نیز هستیم، سایر دفترها، از نیروهای بومی همان کشور استفاده می‌کنند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در ادامه این گفت‌وگو در پاسخ به این سؤال که آیا اداره این دفاتر هزینه‌ای برای کشور ایران دارد یا خیر خاطرنشان کرد: فعالیت دفاتر کمیته امداد در خارج از کشور هیچ هزینه‌ای برای کشور ندارد و به حضرت عباس قسم پولی از کمک‌های مردم به خارج کشور نمی‌رود و حتی ریالی از صدقات و کمک‌های مردمی ایران، به دیگر کشورها منتقل نمی‌شود و کمک‌های خیرین ایرانی و صدقات مردم کشورمان صرفاً برای کمک به محرومان و مستضعفان کشورمان هزینه می‌شود.

وی گفت: کمیته امداد در خارج از کشور همچون دیگر خیریه‌ها اداره می‌شود و اعتبارات این دفاتر و هزینه‌های اقدامات آن‌ها از محل صندوق‌های صدقات و حامیان همان کشورها تأمین می‌شود.

فتاح در پایان خاطرنشان کرد: دفاتر خارج از کشور کمیته امداد امام خمینی، تنها از اعتبار نام امام خمینی(ره) و نام ایران بهره‌مند می‌شوند و هیچ هزینه‌ای برای کشورمان ندارند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قسم حضرت عباس رئیس کمیته امداد در مقابل خبرنگاران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات