15 طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در کشور تعریف شد

به گزارش ایرنا، جهانگیر حبیبی روز یکشنبه در اولین گردهمایی توانمندسازی سازمان های مردم نهاد برای احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی که در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان البرز برگزار شد، افزود: از مجموع این تعداد طرح، 11 طرح مربوط به وزارت نیرو، سه طرح توسط وزارت جهاد کشاورزی و یک طرح در زمینه بررسی فرونشست زمین درحوزه زمین شناسی اجرا می شود.
وی ادامه داد: سال 84 طرح تعادل بخشی آب زیر زمینی در کشور مورد توجه قرار گرفت اما حمایت نشد لیکن در دولت تدبیروامید شاهد حمایت ویژه از این طرح هستیم که دراین زمینه با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری فعالیت بیشتری در شورای عالی آب انجام شده است.
حبیبی خاطرنشان کرد: همه مسئولان باید برای صیانت از آب ها تلاش کنند که البته در این بخش حمایت عملی دولت را شاهد هستیم و سال گذشته سه هزار میلیارد ریال برای این بخش مهم اختصاص یافت.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران اضافه کرد: عملکرد مثبت دولت دراین زمینه حاکی ازآن است که طرح های تصویبی حامی دارد.
وی اظهار داشت : افت سفره های زیر زمینی آثار مخربی همچون خالی شدن روستاها و برخی شهرهای کشور از سکنه را به دنبال دارد.
حبیبی افزود: امروزدر کشور به فضای غیرسازه نیز فکر می شود و راهی بجز مشارکت مردم نداریم بطوری که یکی از بهترین فعالیت ها صیانت از منابع ملی استفاده از ظرفیت تشکل های مردم نهاد است.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران ادامه داد: الگوهای موفقی در بهره برداری از منابع آبی داریم و طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی به عنوان بخشی از این الگو با همکاری تشکل های مردم نهاد شروع شده است.
وی یادآور شد: با استفاده از تجارب کشورهای پیشرفته و مشارکت مردم در تلاش برای استفاده بهینه از منابع آبی هستیم.
8029/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «15 طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در کشور تعریف شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات