معاون سازمان مدیریت بحران کشور:توجه دولت به بحث خشکسالی ویژه است

به گزارش ایرنا، محمد فرید لطیفی روز یکشنبه در اولین گردهمایی توانمندسازی سازمان های مردم نهاد برای احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی دراداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز افزود: امروز سه پدیده طبیعی سیل، زلزله و خشکسالی به عنوان پدیده های مخاطره آمیز در کشور شناخته شده اند.
وی ادامه داد: موضوع خشکسالی مورد توجه دولت است بطوریکه در تصویب بودجه به آن توجه شده و دراین زمینه بیمه کشاورزی و حمایت از این قشر مد نظر قرار گرفته است.
وی در بخش دیگری از سخنانش ساخت برخی سد ها درمکان نامناسب را مشکل ساز دانست و گفت: باید اقدامات ویژه ای برای کمک به حفظ آب صورت گیرد.
لطیفی اضافه کرد: کمبود آبی که امروز در کشور شاهد هستیم توسط تشکل های مردم نهاد قابل رفع است.
وی یادآورشد: اکنون درشش استان از هیات های مذهبی و مراکز دانشگاهی برای مدیریت منابع آبی کمک گرفته ایم که باید بحث آموزش را جدی گرفت .
وی تاکید کرد: دست اندازی به طبیعت به ما سیلی می زند که به عنوان مثال اکنون در دشت های ورامین ، اصفهان و همدان شاهد فرونشست زمین هستیم.
لطیفی گفت: نباید ذخایر و منابع کاهش یابد و سمن ها به عنوان محرک های جامعه می توانند یاری کننده مسئولان باشند.
8029/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون سازمان مدیریت بحران کشور:توجه دولت به بحث خشکسالی ویژه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات