سهراب سپهری در هفتمین شماره «کاروان»


شماره هفتمِ ماهنامه «کاروان» (دو ماهنامه فرهنگی) ویژه سهراب سپهری منتشر شد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، این شماره با بخش‌های زیر همراه است: بخش یک نگاه، یک زندگی: سهراب سپهری شامل مطالب «سرمقاله» از آیدین آغداشلو و سال شمار زندگی سهراب سپهری؛
بخش «نقد و بررسی‌ها» شامل مطالب «درباره حجم سبز» از محمدرضا شفیعی کدکنی، «سپهری در سلوک شعر» از داریوش آشوری، «قصه سهراب و نوشدارو» از شاهرخ مسکوب، «بچه بودای اشرافی» از رضا براهنی و «نشانی» از مرتضی ممیز.
بخش «نامه‌ها» شامل مطالب بهمن محصص و همایون صنعتی.
بخش «درباره سپهری» شامل مطالب فروغ فرخزاد، احمد شاملو، سیمین بهبهانی، غلامحسین ساعدی، داریوش شایگان و سهراب سپهری در یک نما.
بخش «کاروان هنر و ادبیات امروز» شامل مطالب «شکوفه گیلاس» از ستاره حیدری، «دماغ» نوشته ریونوسکه آکتاگاوا و ترجمه جلال بایرام، «نهیب کلاغ: بومی کردن تجدد در ایران» از خاطره شیبانی و گلبرگ برزین، «ملکه منحنی‌ها: گفت‌وگو با زها حدید» از سیما سلطانی و یادداشتی بر این شماره از سردبیر.
مجله «کاروان» به مدیرمسئولی و سردبیری فرزانه قوجلو منتشر می‌شود. شماره فروردین و اردیبهشت‌ 1395 این دو ماهنامه به قیمت 12000 تومان منتشر شده است.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سهراب سپهری در هفتمین شماره «کاروان»» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات