خسارات وارده بر اثر بلایای طبیعی طی ۷۲ ساعت پس از حادثه اعلام شود

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی زندیه وکیلی ظهر یکشنبه در نشست شورای مدیریت بحران استان سمنان در محل سالن مدیریت بحران استانداری اظهار داشت: باید از امکانات و ظرفیت های استان برای پیشگیری از بحران و مدیرت آن به بهترین نحو استفاده کرد.

وی با بیان اینکه اعتباراتی که برای جبران خسارات تزریق می شود بسیار محدود است، افزود: باید از تمامی نیروهای نظامی، نیروهای شهرداری و تمامی نیروهای دستگاه های اجرایی برای مدیریت کردن بحران های موجود استفاده کرد.

معاون عمرانی استانداری سمنان پیش بینی در پیشگیری و مدیرت بحران را امری ضروری دانست و تصریح کرد:  با توجه به اینکه پیشگیری از وقوع حوادثی مانند سیل بسیار مهم است، از اعتبارات موجود در ابتدا باید برای جبران خسارات به وجود آمده و تسهیل زندگی مردم بحران زده و بعد در راستای پیشگیری از حوادث بعدی استفاده کرد.

زند وکیلی سیل های اخیر را مانند یک مانور برای استان سمنان دانست و خاطرنشان کرد: تمام نواقص و مشکلات این استان مشخص شده است و باید برنامه ریزی های مناسب برای رفع نواقص و مشکلات موجود انجام گیرد تا در صورت وقوع بارندگی شدید و سیل دوباره همان مناطق دچار آسیب نشوند.

وی خواستار اعلام خسارات وارد شده طی ۷۲ ساعت پس از وقوع حادثه شد و افزود:  با اقدام سریع تر مسئولان ذیربط برای اعلام خسارات، با سرعت بیشتری می توان تامین اعتبار کرد.

معاون عمرانی استانداری سمنان با اشاره به سیل اخیر در برخی شهرهای استان تصریح کرد: مردمی که منازل مسکونی آن ها دچار تخریب شده است می توانند وام ۲۰۰ میلیون ریالی با پنج درصد بهره از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دریافت کنند.

زندیه وکیلی خواستار هدایت روان آب های سطحی و ذخیره ی آن ها برای استفاده مفید از این نعمت خدایی شد و افزود: در این راستا باید بر روی موضوع آب های سطحی شهر مطالعه جامعی صورت گیرد.

وی همچنین بر ایمن سازی دستگاه های خدمات رسان، تکمیل تجهیزات و توجه ویژه به راه های عشایری تاکید کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خسارات وارده بر اثر بلایای طبیعی طی ۷۲ ساعت پس از حادثه اعلام شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات