۴۲۷ زوج کمیته امداد بجنورد منتظر دریافت جهیزیه هستند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره)، هاشم بهشتی اظهار داشت: سالیانه کمیته امداد از محل منابع صدقات، زکات و اعتبارات دولتی کمک‌هزینه خرید جهیزیه به زوجین تحت حمایت را پرداخت می‌کند، بااین‌وجود اعتبارات کافی نیست و نیازمند ورود جدی خیران هستیم.

وی افزود: با توجه به فعالیت‌های کمیته امداد شهرستان بجنورد ۶۶۳ نوعروس و تازه‌داماد با کمک‌های کمیته امداد راهی خانه بخت شدند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) بجنورد خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود ۹ میلیارد ریال به‌عنوان کمک‌هزینه جهیزیه به زوج‌های تحت حمایت کمک شد.

بهشتی تصریح کرد: یکی از اقدامات که هم‌اکنون در حال اجرا است، کمک حامیان طرح اکرام در پرداخت کمک‌هزینه جهیزیه به ایتام تحت حمایتشان است که به‌این‌ترتیب با حمایت‌های مادی معنوی خیران، ایتامی که موفق به ازدواج شدند توسط حامیان معنوی خود مورد لطف قرارگرفته و همچون پدری مهربان این زوج‌ها را حمایت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در این بخش بیش از ۱۷۰ میلیون ریال کمک نقدی به دختران یتیم تحت حمایت طرح اکرام ارائه شد که امید است امسال با عنایت مردم خداجو شاهد رشد کمک‌ها نسبت به قبل باشیم.

بهشتی با اشاره به خانواده‌های تحت حمایت شهرستان بجنورد گفت: کمیته امداد این شهرستان مجموعاً ۲۰ هزار و ۸۱۸ خانواده را تحت حمایت‌های دائمی خود دارد که تمامی خدمات را از این نهاد دریافت می‌کنند.

این مسئول افزود: با توجه به اینکه حدود ۹ هزار نفر از افراد تحت حمایت در روستاها سکونت دارند برای توانمندسازی این افراد نیازمند اشتغال متناسب با شرایط بومی منطقه هستیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۴۲۷ زوج کمیته امداد بجنورد منتظر دریافت جهیزیه هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات