۲۰ میلیون نفر در بافت های فرسوده و تاریخی سکونت دارند

به گزارش خبرنگار مهر، نریمان مصطفایی ظهر یکشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری که با حضور استاندار قزوین در محل استانداری برگزار شد اظهارداشت: دولت یک سند راهبردی برای ساماندهی سکونت گاههای غیر رسمی، بافت فرسوده و تاریخی برای ساماندهی این مناطق در دست دارد که در قالب ستاد بازآفرینی شهری عملیاتی می شود.

وی افزود: با تشکیل جلسات این ستاد که هر دو هفته یک بار به ریاست وزیر راه و شهرسازی تشکیل می شود محورهای عملیاتی مورد بررسی قرار گرفته و موانع کار نیز شناسایی و برطرف می شود.

مصطفایی بیان کرد: در استانها نیز این ستاد به ریاست استاندار و دبیری مدیرکل راه و شهرسازی فعالیت خواهد کرد تا موضوعات استانی را برای اجرا آماده کند.

مدیرکل دفتر ستاد ملی بازآفرینی شهری یادآورشد: با تشکیل کارگروههای تخصصی شامل: کارگروه ارتقاء اقتصادی، ارتقاء اجتماعی، زیرساختی، پیش گیری و پیش نگری، هوشمند سازی و میراث فرهنگی اقدامات کارشناسی برای کار انجام می شود.

وی اضافه کرد: برای محلات باید بسته ای تهیه شود و اقدامات کلی در آن دیده شود و در هر استان چند نقطه به عنوان پایلوت در نظر گرفته شود.

مصطفایی اظهارداشت: الزام  صنایع  و کارخانجات برای انجام مسئولیت های اجتماعی در تهیه سند باز، رینی استانها پیش بینی شده و در هر استان ۳ شهر و هر شهر یک محله به عنوان پایلوت انتخاب شده است.

وی گفت: امسال آمادگی داریم اگر نقشه ها آماده شود کار اجرایی را آغاز کنیم و امیدواریم استانها با جدیت بیشتری در این مسیر وارد کار شوند.

در این جلسه فریدون همتی استاندار، منوچهر حبیبی معاون عمرانی، حامد مانی فر مدیرکل راه و شهرسازی، شهرداران و فرمانداران مناطق مختلف استان هم حضور داشتند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۲۰ میلیون نفر در بافت های فرسوده و تاریخی سکونت دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات