دیدگاه جامعه به خانواده زندانی تغییر کند/ لزوم فرهنگسازی رسانه‌ها

به گزارش خبرنگار مهر، علی القاصی مهر ظهر یکشنبه در مجمع سالیانه انجمن حمایت از زندانیان شیراز با طرح این سوال که «چرا پدیده جرم و انحراف وجود دارد و چرا این فرد به عنوان یک فرد متخلف و فردی که رفتارش مغایر با هنجارهای اجتماعی است باید مجازات شود» افزود: جرم و انحراف نتیجه  عملکرد همه دستگاه هاست ولی در حال حاضر وقتی جرمی روی می‌دهد نگاه ما متوجه فرد مرتکب است و بلافاصله او را به عنوان مقصر به دستگاه قضائی معرفی کرده و انتظار داریم با مجرم برخورد شود.

رئیس کل دادگستری فارس بیان کرد: باید در وقوع جرم تقصیر را به گردن همه عوامل انداخت نه اینکه فقط فرد مرتکب را مقصر دانست.

وی چهار عامل اصلی در بوقوع رفتار مجرمانه را شامل دولت به مفهوم عام یعنی تمام نهادهای رسمی، نهادهای غیر رسمی یا جامعه، شخص مرتکب و قربانی جرم عنوان کرد.

رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به اینکه همه آحاد جامعه در قبال هم مسئولند و برای حفظ سلامت جامعه باید همه مسئولیت پذیر باشند در غیر این صورت دست یافتن به جامعه ای عاری از جرم امری دشوار است، افزود: در عین حال زمانیکه سرپرست یک خانواده زندانی می شود چه انتظاری از خانواده است که در شرایط  مناسبی زندگی کنن، نباید انتظار داشت تا خانواده زندانی در جامعه از الگوهای رفتاری مناسب تبعیت کنند زیرا قشر آسیب پذیری هستند که بی گناه مجازات شده اند.

القاصی مهر بیان کرد: جامعه به زندانی و خانواده آنها به عنوان  مزاحم برخورد و نگاه می کنند در حالی که خیلی از زندانیان مرتکبان جرایم غیر عمد هستند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه های متولی و همه نهادهای مخدمات رسان و خیرین از خانواده زندانیان باید حمایت کنند، ادامه داد: ثواب کمک به خانواده زندانیان کمتر از مدرسه سازی و بیمارستان سازی نیست.

رئیس کل دادگستری فارس تاکید کرد: نگاه به خانواده زندانی باید تغییر کند و در این راستا رسانه ها باید فرهنگ سازی کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دیدگاه جامعه به خانواده زندانی تغییر کند/ لزوم فرهنگسازی رسانه‌ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات