بازآفرینی بافت های فرسوده حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی ظهر یکشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی بافت های فرسوده که در استانداری برگزار شد با گرامیداشت مرحوم امامی استاندار فقید قزوین اظهارداشت: اگر صادقانه و با خلئص نیت کار کنیم مردم خدمتگذاری صادقانه را متوجه می شوند و کارهای شما در ذهن مردم ماندگار خواهد شد.

وی افزود: مرحوم امامی با خدمات ارزشمند خود در اذهان مردم استان ماندگار شد و امروز همه افراد از استاندار فقید قزوین به نیکی یاد می کنند و ما نیز باید بیاموزیم که خدمتگزار خوبی برای استان و مردم باشیم و در انجام وظیفه کوتاهی نکنیم.

همتی تصریح کرد: ۹ خرداد سالروز شهادت مرحوم مسعود امامی استاندار فقید قزوین و همراهان ایشان در مسیر خدمت رسانی به مردم در سانحه هوایی است و اگر در مجامع مختلف همواره از ایشان به نیکی یاد می شود این امر نتیجه اخلاص و تلاش ایشان است که با تمام وجود با الهام ازآرمان های اسلام، انقلاب، اطاعت از امام و رهبری و توجه به خانواده های شهدا و ایثارگران در مسیر خدمات رسانی به مردم کوشید و شهید شد.

وی در خصوص ستاد بازآفرینی بافت های فرسوده گفت: ضروری است جلسات مشابهی نیز از این ستاد در فرمانداری ها به ریاست فرمانداران تشکیل شود و به صورت مستمر موضوعات قابل پیگیری در مناطق مختلف استان مطرح شود.

همتی در ادامه بیان کرد: تصمیمات اتخاذ شده در جلسات ستاد، بایستی با اعتقاد و تخصص به تصویب برسد و در زمان مقرر نیز اجرایی شود.

استاندار قزوین برضرورت تاسیس دفاتر تسهیل سرمایه گذاری و خانه محله در محله های دیمج و هادی آباد شهر قزوین به عنوان مصوبات جلسه تاکید کرد و افزود: پیگیری لازم در خصوص احداث و راه اندازی این دفاتر بایستی صورت گیرد و در شهرستان های استان نیزضمن برگزاری جلسات مشابه و اتخاذ تصمیمات کارشناسی این دفاتر راه اندازی شود.

وی گفت: با تاکید مقام معظم رهبری در سفر به استان خراسان در خصوص ضرورت تقویت امور فرهنگی باید مسئولان و مدیران این محور را مورد توجه جدی قرار دهند و در این راستا برای تقویت امور فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنند.

استاندار قزوین اظهارداشت: اقدامات و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی انجام شده توسط جهاد دانشگاهی استان در رابطه با فرهنگ سازی رواج بازی های قدیمی کودکان در محله های قزوین و طراحی لباس و پوشش بر مبنای فرهنگ اسلامی، ایرانی اقدامی مناسب است که بایستی در مناطق مختلف استان نیز توسعه یابد.

همتی بر ضرورت جلب مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد در مسیر تقویت امور فرهنگی درمحله های استان تاکیدکرد و گفت: با مشارکت مردم تمامی اقدامات امکان پذیر خواهد بود بویژه اقدامات فرهنگی اگر بر اساس خواست و علاقه مردم باشد با مشارکت و همراهی آنها می توان به موفقیت رسید.

استاندار قزوین از دستگاه های عضو ستاد خواست پروژه های مهم قابل اجذرا در استان را برای طرح در جلسه هیات دولت در استان آماده و اعلام کنند.

وی از مدیران عضو ستاد بازافرینی بافت های فرسوده استان خواست با کمک رسانه ملی و رسانه های استانی نتایج تصمیمات و اهداف ستادرا اطلاع رسانی و باز گویی کنند تا مردم در جریان اهمیت کار قرار گیرند.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازآفرینی بافت های فرسوده حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات