پاسخگویی به شبهات رسالت مهم حوزویان است

حجت‌الاسلام والمسلمین علی اوسط ناطقی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت پاسخگویی طلاب به شبهات تصریح کرد: در همه زمان‌ها پاسخگویی به شبهات توسط روحانیون و علمای شیعه صورت می‌گرفته است.

وی پاسخگویی به شبهات و سؤال های دینی مردم را از نیازها و ضرورت های امروز جامعه دانست و اظهار داشت: از وظایف مهم علمای دین در طول تاریخ پاسخگویی به همین سؤالات و شبهات بوده است.

رییس مرکز احیای آثار اسلامی با بیان اینکه بیشتر موضوعاتی چون بداء، تقیه، جبر و اختیار مورد پرسش است، گفت: باید دید چه موضوعاتی بیشتر در جامعه مورد سؤال است و شبهات مطرح شده درمورد آن را پاسخ داد.

وی افزود: بسیاری از شبهات را برخی مطرح می کنند تا اعتقادات ما را مورد هجمه قرار دهند بنابراین طلاب و روحانیون باید سعی کنند تا پاسخ به این شبهات را از تراث علمی استخراج و در اختیار اندیشمندان قرار دهند.

حجت الاسلام ناطقی ادامه داد: آثار بزرگانی چون شهید ثانی، علامه شرف الدین و علامه کاشف الغطاء در راستای پاسخگویی به مسائل و شبهات زمان خود بوده است که اکنون نیز برخی از این شبهات مطرح هستند، بنابراین این آثار می تواند به آن ها پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه بسیاری از شبهات با هدف حمله به عقاید شیعه مطرح می شود و باید سریع به آن ها پاسخ داده شود، گفت: بسیاری از آثاری که توسط مرکز احیای آثار اسلامی گرداوری می شود در همین راستا است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پاسخگویی به شبهات رسالت مهم حوزویان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات