طرح ضیافت ویژه ماه رمضان در کرمان اجرا می‌شود

زریسفی کرمان معاون توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: طرح ضیافت به محوریت فروشگاههای بزرگ عرضه موادغذایی در سطح استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، مصطفی زریسفی در جلسه تنظیم بازار استان که  پیش از ظهر امروزبعد از مدتها وقفه، در سازمان صنعت و معدن استان کرمان برگزارشد، اظهار کرد: طرح ضیافت به منظور کنترل بازار ودسترسی راحت تر وبدون دغدغه مردم به اقلام ضروری در ماه رمضان از قبل از ماه مبارک به مدت یک ماه اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه در بحث گوشت قرمز تولید داخلی خوب بود واردات نیز انجام شد افزود: افزایش قیمتی در گوشت قرمز نداشتیم هر چند که  بازار به طور طبیعی عرضه و تقاضای خودش را  مدیریت می کند اما مردم از بابت تامین مایحتاج عمومی خیال شان راحت باشد.

زریسفی با اشاره به اینکه بازار دریک ماه اخیر رصد وقیمت گیری شد، افزود:در این مدت برنج متوسط 9درصد افزایش قیمت داشت مخصوصا برنج تایلندی که 11درصد وانواع برنج ایرانی درحدود 13درصدافزایش داشت.

وی تاکید کرد: بازار کرمان اکنون از برنج هندی و پاکستانی اشباع است برنج هندی در یک سال اخیر جز کالای مصرفی مردم بود و قیمتش تفاوت ندارد.

معاون توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهار کرد: در تخم مرغ نیز کاهش قیمت 13درصدی داشتیم که از هر کیلو 4 هزار و 500 تومان به  3هزار و 950 تومان رسیده است.

زریسفی گفت: در مورد قیمت مرغ گرم افزایش قیمت مقداری نامتعارف بود و در یک هفته اخیر 4 بار افزایش قیمت داشتیم که از 5هزار و 800تومان به 7هزار و 100 تومان رسید.

وی با بیان اینکه مرغ یکی از کالاهای پرمصرف در ماه مبارک  است گفت: در استان کرمان  میانگین قیمت از کشور بالاتر است چون قیمت گذاری برعهده واحدهای تولیدی است  والبته این واگذاری قیمت به واحدهای تولیدی به دلیل حمایت از تولید کننده در برابرواردات است.

وی خاطرنشان کرد: 120هزارتن مرغ موجودی کشوری در اختیار پشتیبانی امور دام است ودر مورد نهاده های دام وطیور نیز خوشبختانه با کاهش قیمت روبرو بودیم و ذخیره خوبی دراین بحث نیز دراختیار استان است.

معاون توسعه تجارت استان ومسئول کمیته تنظیم بازار استان با اشاره به ثابت ماندن قیمت روغن نباتی مصرف خانوار گفت:  قیمت هر5کیلویی روغن مدتها درقیمت  21هزار و500تومان ثابت مانده است .

وی تصریح کرد:در قیمت شکر افزایش قیمت غیرمتعارفی شاهد هستیم که می تواند روی قیمت نهایی زولبیا و بامیه  مصرفی ماه رمضان تاثیر بگذارد.

زریسفی با تاکید بر افزایش 12درصدی قیمت شکر گفت:  هرکیلو شکر از 2هزار و500تومان به 2هزار و800تومان رسیده وقند نیز به تبع آن از 2هزار و800تومان به 3هزار تومان رسیده است.

وی با انتقاد از عدم برگشت قیمت در حبوبات اظهار کرد: در مورد قیمت عدس و لپه که مدتها روی هرکیلو 7هزار تومان ثابت مانده است برگشت قیمت هنوز محقق نشده است.

معاون صنعت ومعدن استان از ثبات قیمت میوه وتره بار در استان خبرداد وگفت: کمیته نرخ گذاری میوه از کمیته های فعال استان است و درماه مبارک در بحث  میوه وسبزی جات کمبود نداریم.

وی خاطرنشان کرد: در گروه کالاهای صنعتی  قیمت فولاد برگشت وقیمت سیمان نیز که دو سال قبل 17درصد اجازه افزایش داشتند اما کارخانجات قیمت  را افزایش ندادند تا کالای دپو شده به فروش برود.

زریسفی تاکید کرد: تنها در دوکالای برنج وشکر منتظر اعلام قیمت جهادکشاورزی هستیم تا در طرح ضیافت ماه مبارک اطلاع رسانی شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح ضیافت ویژه ماه رمضان در کرمان اجرا می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات