توقف پروازهای لوفت هانزا به ونزوئلا

لوفت هانزا گفته است که سختگیری ها و محدودیت ها در تبدیل و جابجایی ارز در ونزوئلا باعث می شود شرکت های هواپیمایی نتوانند پول های خود در ونزوئلا را به دلار تبدیل کنند و آنها را به خارج از آلمان بفرستد. به گزارش نامه نیوز، شرکت هواپیمایی لوفت هانزا آلمان به دلیل مشکلات در جابجایی ارز در ونزوئلا، پروازهایش به این کشور را متوقف می کند.

ونزوئلا در دو سال اخیر با بحران اقتصادی بزرگی روبه رو است. به دلیل این بحران، اختلاف میان قیمت دلار رسمی (بانک ها) و در بازار  به شدت افزایش یافته است. همچنین دولت، سختگیری ها در جابجایی و تبدیل ارز را افزایش داده است. به همین دلیل شرکت معتبر هواپیمایی لوفت هانزای آلمان تصمیم گرفته پروازهایش به ونزوئلا را به حالت تعلیق درآورد.
 
لوفت هانزا گفته است که سختگیری ها و محدودیت ها در تبدیل و جابجایی ارز در ونزوئلا باعث می شود شرکت های هواپیمایی نتوانند پول های خود در ونزوئلا را به دلار تبدیل کنند و آنها را به خارج از آلمان بفرستد.

ونزوئلا به عنوان یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت خام جهان با تورم زیاد و کمبود کالای اساسی روبه رو است. بارها فروشگاه های بزرگ در ونزوئلا با غارت مردم روبه رو شده اند.

لوفت هانزا توضیح داده که پروازهایش به ونزوئلا در ماه ژوئن آینده به حال تعلیق در می آید و متوقف می شود. هواپیمایی آلمانی لوفت هانزا ابراز امیدواری کرده است پروازهایش به ونزوئلا در آینده ای نزدیک از سرگرفته شود.

اعمال محدودیت بر ارزهای خارجی در ونزوئلا برای نخستین بار در سال 2003 به وسیله هوگو چاوز رئیس جمهور وقت این کشور اعمال شد.
اقتصاد ونزوئلا به شدت از کاهش قیمت نفت آسیب دید. صادرات نفت منبع درآمد اصلی ونزوئلاست.

شرکت های هواپیمایی هم کاهش قیمت نفت در ونزوئلا ضربه خوردند.

اعمال شدید محدودیت بر تبدیل ارزها از دو سال پیش به شدت افزایش یافت و در نتیجه برخی از شرکت های هواپیمایی، پروازهایشان به ونزوئلا را کاهش دادند.

بحران اقتصادی در ونزوئلا همزمان با کاهش شدید تولید برق در این کشور باعث شده دولت روزهای تعطیلات هفتگی را از دو روز به سه روز در هفته افزایش دهد. دولت کارآکاس همچنین برق کاهش مصرف برق نیز روزهای کاری ادارات دولتی را به 2 روز در هفته کاهش داده است.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توقف پروازهای لوفت هانزا به ونزوئلا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات