سازمان ملل: 700 پناهجو در روزهای اخیر غرق شده اند

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل خبر داد که بیم آن می رود که بیش از 700 پناهجو و مهاجر در روزهای اخیر در دریای مدیترانه غرق شده باشند. به گزارش نامه نیوز، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل اعلام کرد که امکان دارد در روزهای اخیر بیش از 700 مهاجر و پناهجو در پی غرق شدن سه قایق در آبهای جنوب ایتالیا غرق شده باشند.
به گزارش ایرنا، هر چند امروز اعلام شد که در پی نجات حدود 600 پناهجو در روز شنبه هشتم خردادماه، شمار پناهجویانی که توسط ناوچه‌های اروپایی در یک هفته گذشته در دریای مدیترانه نجات یافته‌اند به 13 هزار نفر رسیده با این حال دریای مدیترانه چند روز پیش نیز شاهد واژگون شدن یک قایق حامل 100 پناهجو در 63 کیلومتری سواحل لیبی بود. در این فاجعه حدود 30 تن جان خود را از دست دادند و شناورهای گارد ساحلی ایتالیا با حضور در محل حادثه حدود 50 نفر را نجات دادند.

موج جدید مهاجرت های غیر قانونی به ایتالیا با بهبود شرایط جوی از سرگرفته شده و کارشناسان بر این عقیده اند که قاچاقچیان انسان از تجهیزات جدید برای مدیریت این نوع 'سفرهای امید' پیدا کرده اند.
این تجهیزات اغلب کهنه، فرسوده و ناامن است و هدف آنها رساندن پناهجویان تا آبهای بین المللی و درخواست کمک است. در حال حاضر ایتالیا از بیش از 115 هزار پناهجو استقبال کرده که 10 هزار نفر کمتر از سال 2015 است. ایتالیا بر اساس دستور کاری اتحادیه اروپا موظف شده 40 هزار متقاضی پناهندگی را به سایر کشورهای عضو اتحادیه منتقل کند، با این حال این طرح با شکست مواجه شد و در آستانه تابستان، ایتالیا با یک وضعیت اضطراری جدید روبرو شده است.

به عقیده سازمان بین المللی پناهجویان، سال 2015 میلادی سال اضطراری پناهجویان بود و بیش از یک میلیون نفر از طریق مسیر دریایی وارد اروپا شدند. سیل عظیم پناهجویان که بخشی از آن بخاطر بحران سوریه به راه افتاد در نیمه دوم سال گذشته بویژه در مسیر بالکان به اوج خود رسید.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان ملل: 700 پناهجو در روزهای اخیر غرق شده اند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات