پارلمان اردن منحل شد

پادشاه اردن پارلمان این کشور را منحل اعلام کرد. به گزارش نامه نیوز، عبدالله دوم پادشاه اردن پارلمان این کشور را منحل اعلام کرد.

این در شرایطی است که ماه گذشته موضوع اصلاحات قانونی اردن جلسه پارلمان این کشور را به صحنه بحث و جدل داغ تبدیل کرد تا جایی که یکی از نمایندگان کهنه کار و قدیمی ضمن اعتراض شدید به این موضوع قانون گفت: اگر انگشتانم قطع شود، طرح اصلاح قانون اساسی را امضا نخواهم کرد.

اصلاحات اخیر که دولت اردن تصویب کرده است، موجب می شود پادشاه تنها فردی باشد که ولیعهد، معاون خود، مدیر نیروهای امنیت داخلی و اطلاعات، اعضای دادگاه قانون اساسی و فرمانده ارتش را تعیین کند حال آنکه تا پیش از اصلاحات مورد نظر این اقدامات نیازمند امضای نخست وزیر و تیم اختصاصی او بود.


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پارلمان اردن منحل شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات