دائمی شدن مدارس و مراکز غیردولتی در انتظار تایید شورای نگهبان

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بحث دائمی شدن مدارس و مراکز غیردولتی در صحن علنی مجلس رای 70 درصدی کسب کرده است گفت: به محض تایید این موضوع در شورای نگهبان، صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی را به عنوان اولین گام راه‌اندازی خواهیم کرد. به گزارش نامه نیوز ، مرضیه گرد در گردهمایی مدیران و موسسان مدارس و مراکز غیردولتی و آموزش از راه دور استان کرمانشاه که در شهرستان صحنه برگزار شد، اظهار کرد: بحث دائمی شدن مدارس و مراکز غیردولتی در صحن علنی مجلس 70 درصد رای آورده و منتظر تایید شورای نگهبان است.

وی ادامه داد: به محض تایید شورای نگهبان، صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی را راه اندازی خواهیم کرد.

معاون وزیر آموزش و پروش معتقد است، راه‌اندازی این صندوق بسیاری از مشکلات موسسان این مراکز را حل خواهد کرد.

گرد در ادامه سخنان خود با اشاره به راه‌اندازی مراکز آموزش نیروی انسانی، ادامه داد: نیروی انسانی در آموزش و پروش بسیار حائز اهمیت است و تنها با داشتن معلم قوی می‌توان مدارسی کارآمد داشت.

وی با تاکید بر اینکه برای داشتن کشوری پیشرفته نیازمند نیروی انسانی متخصص هستیم، خاطرنشان کرد: لازمه داشتن نیروی انسانی متخصص، آموزش و پروش مترقی و پیشرفته است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش خواستار توجه مدیران مدارس غیردولتی به سند تحول بنیادین شد و گفت: این سند می‌تواند زمینه ساز ترقی این مدارس باشد.

گرد، کیفیت را عامل رقابت در مدارس غیردولتی خواند و خواستار برنامه ریزی مدیران این مدارس برای ارتقاء کیفیت آموزش‌ها شد.

وی در ادامه از نوسازی مدارس هم یاد کرد و افزود: در نوسازی مدارس از مسئله ایمنی کوتاه نمی‌آییم و مدیران کل نوسازی مدارس باید در این زمینه همکاری لازم را با موسسان مدارس داشته باشند.

معاون وزیر آموزش و پروش با اشاره به وجود پروژه‌های نیمه تمام در سراسر کشور ادامه داد: زمینه واگذاری این پروژه‌ها به بخش غیردولتی با نظارت بخش دولتی فراهم شده و به دنبال آن هستیم که که پروژه‌های نیمه تمام را با مشارکت بخش غیردولتی به اتمام برسانیم و این موضوع مورد تاکید دولت است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود به حوزه آموزش زبان‌های خارجی اشاره کرد و افزود: امیدواریم در این حوزه نیز شاهد اقدامات خوبی باشیم.

به گفته این مسئول، با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر گسترش همه زبان‌های خارجی، مدارس غیردولتی می‌توانند در حوزه توسعه زبان‌های خارجی وارد شوند.

گرد در ادامه شوراهای آموزش و پرورش را از قدرت‌های مهم استان‌ها خواند و تاکید کرد: این شوراها می‌توانند نقش مهمی در جلب مشارکت‌های مردمی داشته باشند.

وی با اشاره به کم بودن میزان مشارکت‌های مردمی در استان کرمانشاه، یادآوری کرد: در سفر قبلی خود خواستار تجزیه و تحلیل دلیل کمبود مشارکت‌ها در استان شدیم که امیدوارم نتایج آن بزودی معلوم شود تا بتوانیم بر اساس این نتایج میزان مشارکت‌ها را در استان بسط دهیم.

گرد خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم استان کرمانشاه رشد کند و نرخ بیکاران آن کاهش یابد، یکی از راهکارها، توسعه مدارس غیردولتی است لذا اگر کیفیت آموزش در استان بیشتر شود، حمایت‌های بیشتری هم از کرمانشاه صورت می‌گیرد.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دائمی شدن مدارس و مراکز غیردولتی در انتظار تایید شورای نگهبان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات