ضرورت همکاری دوجانبه تهران – کیف در مبارزه با مواد مخدر

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جوادظریف وزیـر امور خارجه کشورمان در دیدار با پاولو کلیمکین وزیر خارجه اکراین با ارزیابی مناسبات دو کشور اظهار داشت : روابط دوجانبه روند طبیعی و رو به جلو دارد و سفر هیئت اقتصادی اوکراین به جمهوری اسلامی ایران ، چشم انداز مناسبی دارد و زمینه های گسترش همکاریهای اقتصادی و صنعتی دو کشور فراهم گردیده است.

وزیر امورخارجه کشورمان با تبیین چشم انداز ناشی از توافق برجام تعاملات بانکی و مالی خاطرنشان ساخت : آثار توافق برجام نتایج خوبی را برای پیشرفت امور تعاملات مالی بین شرکتهای خصوصی و دولتی دوکشور را تسهیل می نماید .

دکتر محمد جواد ظریف با اشاره به ظرفیتهای گسترده همکاری دوجانبه تهران – کیف در زمینه های آموزشی عالی ، علمی ، فن آوری ، انرژی ، تجهیزات نیروگاهی و انرژی های تجدید پذیر، کشاورزی ابراز امیدواری کرد : با افزایش رایزنیهای مقامات فیمابین و فراهم شدن تسهیلات روان روادیدی برای صاحبان صنایع و تجار ، بتوانیم زمینه های ارتقای مناسبات دو کشور را فراهم ساخت .

ظریف با اشاره به همکاریهای چند جانبه و بین المللی گفت : جمهوری اسلامی ایران و اوکراین در زمینه مجامع بین المللی و مبارزه با مواد مخدر و جنایات سازمان یافته می توانند همکاریهای دوجانبه و چند جانبه سازنده ای داشته باشند .

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ظرفیتهای همکاریهای فرهنگی و توریسم و تبادل پیرامون میراث فرهنگی و در بخشهای علمی و تبادل اساتید ابراز امیدواری کرده مراودات در این زمینه شاهد تحرک بیشتری باشد. ظریف همچنین آخرین دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران را پیرامون عراق ، سوریه و یمن تبیین کرد .

پاولو کلیمکین وزیر امور خارجه اوکراین با اشاره به روابط متین بیش از دو دهه بین دو کشور اظهار داشت : ما علاقمندیم روابط و مناسبات دو کشور را در تمامی سطوح سیاسی و اقتصادی و با افزایش رایزنیهای بین مقامات دو کشور گسترش دهیم .

وزیر امور خارجه اوکراین باتشریح راههای ایجاد تسهیلات کنسولی آسان تر خواهان افزایش رایزنی بین مقامات کنسولی وزارت خارجه دو کشور برای یافتن راه کارهای جدید فراروی دو کشور شد .

پاولوکلیمکین با تشریح ظرفیتها و تجربیات فراوان و متنوع اوکراین اظهار داشت : اوکراین در زمینه های صنایع نیروگاهی ، هوانوردی، انرژی تجدید پذیر و انرژی اتمی صلح آمیز، تبادل دانشجو و اساتید ظرفیتهای شایسته ای برای تبادل با مؤسسات ایرانی دارد و اوکراین علاقمند است در این زمینه ها در چهارچوب فعال سازی کمیسیون مشترک اقتصادی گامهای جدیدی را احیا نماید .

وزیر امور خارجه اوکراین گزارشی از آخرین تحولات توافق مینسک و نقطه نظرات کشورش پیرامون آخرین تحولات آزادی زندانیان اوکراین و روسیه و چگونگی رفع موانع بر سر راه توافق مینسک را تبیین نمودند .

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضرورت همکاری دوجانبه تهران – کیف در مبارزه با مواد مخدر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات