روایت رزمنده افغانستانی از آزادی خرمشهر

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، نهمین قسمت مجله خبری فرهنگی «شما که غریبه نیستید» امروز از شبکه خبر پخش می‌شود.

«شما که غریبه نیستید» اولین تریبون ثابت مهاجرین افغانستانی ساکن ایران است که سعی دارد مروی هفتگی بر اخبار و اتفاقات این حوزه داشته باشد.

بخش ویژه این قسمت از «شما که غریبه نیستید» به گفتگو با برادر یک شهید افغانستانی دوران 8 سال دفاع مقدس اختصاص دارد که در زمان آزادسازی خرمشهر، در جبهه‌های جنوبی جنگ حضور داشته است.

شهید سید داوود احمدی در تانکی شهید می‌شود که دو عراقی پیوسته به لشکر ایران، دو ایرانی و یک افغانستانی حضور دارند. افسانه‌ای تاریخی از امت واحده.

چیزی در حدود 3 هزار جانباز و شهید افغانستانی، ثمره مشارکت مهاجرین در دفاع از آرمان‌های بلند انسانی است.

در بخش اخبار مهاجرین این قسمت، درخشش دانشجویان افغانستانی در جشنواره بین‌المللی دانشگاه تهران و گفتگو با قاری برجسته افغانستانی آمده است.

گفتگو با یک خطاط و خوشنویس افغانستانی که در قم زندگی می‌کند بخش دیگری از برنامه است.

«آینه» بخش جدید برنامه «شما که غریبه نیستید» است که به نمایش عکس‌ها و فیلم‌های خود مهاجرین اختصاص دارد. شماره اول «آینه» به نمایش عکس‌های مهاجرین از حضور در اعیاد شعبانیه اختصاص دارد.

«شما که غریبه نیستید» تلاش دارد به بازنمایی تصویر واقعی از مردمان نزدیک‌ترین کشور به ایران می پردازد تا تلاشی برای پر کردن خلأ حضور  مهاجران افغانستانی در رسانه‌‌های ایرانی شود.

«شما که غریبه نیستید» یکشنبه‌ ها ساعت 18:15 و 23:15  از شبکه خبر پخش می‌شود.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روایت رزمنده افغانستانی از آزادی خرمشهر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات